Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

B Vitamininin Faydaları

B Vitamini vücuttaki en önemli vitaminlerden biridir. Eksikliği durumunda ciddi rahatsızlara sebebiyet verebilir. B vitamininin faydaları oldukça fazladır. Özellikle sindirim sistemi ve mide üzerinde ciddi faydaları vardır. Eksikliği durumunda ilk etkilenen vücut sistemi, sindirim sistemidir.

B vitamininin faydaları, folik ositi düzenlemek, hücrelerin yeniden yenilenmesine katkıda bulunmak, vücuttaki toksin maddelerin atılmasını sağlayan bir takım hormonların dengede durmasını sağlamak ve sindirim sistemini düzenlemektir. B vitamini içeren besinleri en az haftada bir kaç kez almanın, ciddi faydaları vardır. Diğer yandan B vitamininin faydalarından biri de cildin parlak ve güzel görünmesini sağlamak ve cildi gençleştirmektir. B vitamini eksikliği yaşayan hastaların pek çoğunun, paralel olarak cilt problemleri de açığa çıkmaktadır.

B vitamini kaynağı olarak ağırlık kırmızı ve beyaz et, sakatat, yumurta ve bazı sebze ve kuru yemişlerdir. Aşağıda B vitaminin faydalarından nasiplenebilmeniz için sıralı tam listeyi sunuyoruz.

B Vitamini İçeren Besinler ; 

Böbrek, Yürek,

Karaciğer,

Tavuk,

Yumurta Sarısı,

Kayısı,

Bezelye,

Ispanak,

Beyin,

Ceviz,

Kepek Ekmeği,

Yağsız Et,

Tahıl Ürünleri,

Maya.

4 Cevap B Vitamininin Faydaları

  1. İsimsiz dedi ki:

    Bence süper

  2. Anonim dedi ki:

    fen dersime yardımcı oldu

  3. isimsiz dedi ki:

    bu sayfa b vitamini içeren besinleri düzgün vermiş sadede faydalarından 4 tane bir şeyler vermiş arkadaşlar faydalarını başka bir siteden bakın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.