Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

Masturbasyon yapmanın zararları

Masturbasyon Nedir ?
Masturbasyon yapmanın zararlarıMasturbasyon kelimesi Latince “masturbare” (elle bozmak) fiilinden türemiştir. Günümüzde de kadın ve erkeklerin kendi kendine cinsellik yaşaması için yaptığı eylemdir. Daha modern bir açıklama yapmak gerekirse cinsel tepki üreten istemli, kendi kendine uyarım olarak da tanımlanabilir.

Masturbasyon zararlımıdır ? Masturubasyon yapmanın zararları nelerdir ?

Masturbasyon kişinin sosyal hayatını, normal seksüel ilişkilerini bozmayacak düzeyde ise zararlı değildir. Kişi eğer bir seksüel partneri varsa , o olmadığı zamanlarda masturubasyon yapabilir ancak bunun sayısı ve sıklığı partnerine olan arzusunu etkilemeyecek şekilde olmalıdır.

Masturbasyon Yapmanın Sosyolojik Zarları

Masturbasyon yapmanın sosyolojik açıdan bir zararı bulunmamaktadır. Kişi partnerinden soğumayacak şekilde masturbasyon yapabilir. Sosyal yaşantısında olumsuz bir etkisi bulunmayacaktır.

Masturbasyon Yapmanın Fizyolojik Zararları

Masturbasyon yapmanın kadında ve ya erkekte hiç bir fiziksel zararı yoktur. Halk arasında  masturbasyonun zararlı olduğuna dair söylentiler bulunmaktadır. Ancak bu söylentiler, masturbasyonun zararlı olduğu anlamına gelmez. Halk arasında yaygın olan yanlış kanılar ise aşağıda listelenmiştir.

 • Masturbasyon sivilce yapar
 • Gözlerinizi kör eder
 • Boy uzamansını durdurur
 • Çocuğunuz olmaz
 • Kızlarda adet düzensizliğine neden olur
 • Penis boyunun uzamasını durdurur

Yukarıda anlatılan söylemler doğru değildir. Masturbasyonun böyle zararları yoktur. Ancak masturbasyonun vücutta oluşturduğu bazı olumsuz etkiler de bulunmaktadır. Bunlar :

Masturbasyon yapmanın zararları

 • Erken boşalmaya neden olabilir.
 • Kişinin partnerine olan arzusunu olumsuz etkileyebilir.
 • Kişi masturbasyon sonrası utanç hissine kapılabilir.
 • Yorgunluk ve uykusuzluk yapar.
 • Masturbasyon çok fazla yapıldığında genital bölgede tahriş oluşmasına neden olabilir.

Masturbasyonun Dini Açıdan Zararları

Masturbasyon yaparak boşalmak, aslında bekarlık döneminde bile zarurî görülemeyecek bir işlemdir. Çünkü Yüce Allah, insanda atılmayan veya atılamayan fazla birikimleri giderecek bir düzen yaratmıştır. Gerektiğinde, bu düzen (rüyalanmak) devreye girmektedir.Diğer meşru yol ise evliliktir.

Mastürbasyon Haram mıdır?
1- Kocasının karısı eliyle veya kadının kocasının yardımıyla boşalması helaldir.
2- Masturbasyon yaparak boşalmak  ise müctehidlerimizin değerlendirmelerine göre şöyledir.
a- Mutlak haramdır
b- Mubahdır
c- Vacibtir

1.063 Cevap Masturbasyon yapmanın zararları

 1. Retrosever dedi ki:

  5 yıldır bırakacam diyip bırakamadıgım nalet 6 günü geçmiyor ortalama ınsanın doğasında var ozbir çekmek doğal uyuşturucu da denebilir yanı bırakma gibi bir durum söz konusu degil bizim için

 2. Amacın sadece bilgi vermek dedi ki:

  1- Fazla mastürbasyon aşırı asetilkolin salgılanmasını sağlayıp otonom sinir sistemini etkiler. Bu hormonun aşırı salgılanması vücutta seks hormonları dopamin ve serotoninin artmasına ve kimyasal bazı dengesizliklere sebep olur: Yorgunluk, saç dökülmesi, hafıza zayıflaması, bulanık görüş, kasık ve testislerde ağrı…

  2- Aşırı mastürbasyon karaciğeri de yorar; seksüel bitkinliğe, hatta zamanından erken iktidarsızlığa veya ereksiyon sorunlarına sebep olabilir. Ereksiyon olmadan penisten sperm sızıntısı da sık rastlanan yan etkilerden biridir. Bunu daha anlaşılır hale getirmek istersek, sperm giriş-çıkışını ayarlayan vana sisteminin, aşırı kullanımdan dolayı laçka olarak, görevini yerine getirmemesi olarak düşünebilirsin.

 3. Unknown dedi ki:

  14 yasindayim ve gunde 2 defa yapiyorum zararlimidir?

 4. isimsiz egn dedi ki:

  erken boşalma nasıl kurtulabilirim

 5. Hafız 2525 dedi ki:

  Ulan siz ne abazasiniz birakin bu isleri yuce allahin haram kıldığı seyi niye yapiyonuz en fazla 20 dklik bi zevk için günaha giriyosunuz ölüm var arkadaşlar tövbe edin allahin huzurunda söz verin yapmaya kalksaniz dersiniz bn rabbime soz verdim dha yapmiycam ulan arkadasiniza verdiginiz sözü tutuyonuz sizi yaratan rabbinize verdiginiz sozude tutarsiniz ruyalanmalar olucaktir mutlaka ama gunaha girmiyceksiniz birakin arkadaslar hepimiz ölucez ahiret hayatı asıl hayat o zmn basliycak hepimiz allahin huzurunda toplanicaz yapmayin birakin yüce rabbim görüyor her şeyi es semi sifatiyla gorendir her seyi el basar sifatiyla duyandir her seyi tövbe edin rabbim mutlaka tovbenize icabet edip kabul edecektir… biz muslumaniz krdeslerim yapmiyalim bütün yapanlara örnek olalım biraktiralim simdi bu yaziyi okuyup birakan kardesime bn vesile oldm o Hayır işledi birakarak tovbe etti Hayır isledi bn araci oldum hayri islemis oldm sizdr islemis gibi oln biraktirin cevrenizdeki insanlara masturbasyonu hatta simdi bu yaziyi alin diger bu gibi sitelere atin … hadi güzel krdesim ins birakirsin dualarim sizlerle…

 6. Hackerr dedi ki:

  Ben günde en az 4 defa yapıyorum kendimi tutamıyorum
  Yardım..

  • Soğukpınarlı dedi ki:

   Sa 31 zararlari var. Birkere psikolojikmen kendini kötü hissediyosun.

   Dalak şişmesi yorgun dusme sosyal hayatı eksiltme kalp ağrısı pişmanlık fibi zararları vardır.

   Bunu bırakabilirmisin?

   Eğer bunu bırakmak istiyorsan bir kere psikolojikmen kafandam atmalısin

   Sık sık dısari cikip dolasmalisin sosyal cevren yoksa yuruyus yap spora meyillen

   Bos kalmamaya dikkat et

   Gece uyurken soguk su dok ( avret yerlerine)

   Müslümansan

   Bir kere mastürbasyon haramdır

   Bunda kurtulmak istiyorsan 40 gün boyunca yapmamaya calis

   Birakamiyorsan Kuran’a el basarak 1 2 hafta uzaklas zamanla birakirsin

   Kilabilirsen namaz kil

   Dini kitaplar oku

   Oruc tut

   Yaşın büyükse evlen

   Bu illeti bırakabilmen için önce kalben inanman lazım

   Allah yardımcıniz olsun

   Bazen aradığin şey gözününün onündedir ama sen göremezsin

  • Ah dedi ki:

   Çok fazla kendine hakim ol

  • Azgın dedi ki:

   Günde 6 posta atıom

  • Genç dedi ki:

   Bende aynı durum kötü bise sürekli gusul alıyom hergun

  • ahahaahhaah dedi ki:

   ahahahahahahahahh 4 kere mi

  • Oğuzhan dedi ki:

   Beyler bir gündeki rekorunuz kaç

 7. Ghost dedi ki:

  Yaşım 15 boyum kısa boyun uzamasını durdurduğunu duyunca korktum bırakmaya çalışıyorum ama yapamıyorum

 8. Asd dedi ki:

  Ne diyonuz bee

 9. kimyager dedi ki:

  hangi bilimsel araştırmaya dayanıyor verdiğiniz bilgiler herşeyin fazlası zarar olduğu gibi buda öyle
  1-bağışıklık sistemi baskılanıyor halsizlik ve gribal enfeksiyon riski artıyor psikolojik etkilerine girmeyeceğim bile beyler uzmanları dinleyin haftada 1/2 ideal

 10. damla dedi ki:

  ben günde 2 defa yapıyorum koltukla ve yastıkla yapamadan duramıyorum acaba bunun zararı varmıdır

 11. KOMEDİ AMK dedi ki:

  Hayatımda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum, yorumlara güldüğüm kadar. En kral komedi filminden daha komik asdfghjklş gözümden yaş geldi.

 12. Ula ben olemi diyrum dedi ki:

  Kardeslerim fazla mastürbasyon cok zararli akliniza kötü seyleri sokar igrenc bi duygu uzaklasin bence

 13. mehmet dedi ki:

  günde 3 defa yapıyorum 15 erkeğim yaşındayım zararı varmı
  abi napam azıyom

 14. Miyagi San dedi ki:

  Hem fiziksel hem de zihinsel boyutta ciddi zararları olduğu kanısındayım. Bedenin kendi vitamin ve minerallerini, enerjisini çöpe atmaktır. Bunu yoğun fiziksel veya zihinsel aktiviteler esnasında fark edebilirsiniz. Sebepsizce aşırı yorgun düşmek veya gereksiz uyku gelmesinden de anlayabilirsiniz.

 15. Askerlik Anısı dedi ki:

  Selam millet. Bilgi edinmek için girdim girmez olaydım😄
  Bizde her erkek gibi belli aralıklarla belli kere çekiyoruz.
  (Haftada 1-2 vs. )2015 eylülde tokat 48. Alayda acemiliği bitirdim usta birliğim hakkari çukurcaya çıktı.😁Gittik çukurcaya atışları yaptık bizi gece nöbetine yazdılar. Nöbetlere inmeye başladık. Her gece 12 saat nöbet(270 gün tuttum bitene kadar.)her neyse nöbette çatışma çıkar ölürüz falan korkusuyla 2 ay falan hiç çekmedim.( gusül alırdın neden çekmedin diyenler hem yeni asker olduğumuzdan şerefsiz üst devreler bize izin vermiyolardı. Hemde çoğu zaman su olmazdı dağ başında bi yerdeydik) her neyse ondan sonra baktık çatışmaya gelen yok asılmaya devam😄 tabi nöbet haricinde üs bölgesinden ayrılıp dağlara göreve gidiyoduk. ( görev olduğunda 2 gün nöbete inmezdik) gece 2-3 gibi göreve gidilecek görev kolundan bizim arkadaşlardan biri gitmiş bi assubaydan “sex tape” filmini bulmuş😄 sex tapeyi izledikten sonra asılmayacak adammı var. Her neyse filmi izledik duramadım gittim asıldım. Diğer üçakğıtçılar naptı bilmiyorum. Gece silahları aldık ben cenabet tabi. Bölgenin en çetin dağına daha önceden 24 şehit verdiğimiz kekliktepenin üstüne barakambi tepeye çıkacaz. Ben öldüm öldüm dirildim çatışma çıkarda ben bok yoluna gitti niyazi olurum diye:))
  Buda böyle unutamadığım nalet bi anımdır:))
  Bölgeyi merak edenler için bakınız:
  Hakkari çukurca kavuşak ana üs bölgesi…

 16. Hoca dedi ki:

  Arkadaşlar ben istemeyerek çevremden etkilenerek 31 yapıyorum çekinmiyorum ama yaptıktan sonra pişman oluyorum ve bu günde 2 bazen 3 ü buluyor halsiz kalıyorum çok uyuyorum her tarafım agrıyor birde spora gidiyorum çok kötü oluyorum okula gidiyorum uyuya kalıyorum derslerde hiç iyiye gitmiyor ne yapmalıyım ?

 17. Yavuz Arasbey dedi ki:

  İlk öncelik İle bunun Günah olduğunu düşünenler var evet haramdır ama Mastürbasyonun faydalı yanlarıda vardır örnek verecek olursam stres atmagibi bütün derdi tasayı 5 dk da olsa unutuyorsunuz fakat içinizde tutarsanız bayabilirsiniz ve nerdeyse her insan yapar Evlenmek istemeyenler de var örnek verecek olursam ben 21 yaşındayım evlenmeyi gram düşünmüyorum ama masturbasyonda yapmıyorum neden diye soracak olursanız eğerki vücüda ve sosyal yaşama bağzı zararlarıda var ve kimse masum değildir masturbasyon yapmaktan utananlar var yada sex yapmak gibi şeylerden fakat bunlar dünya yaşantısında normal şeylerdir utanacak birşey yok ortada bağzıları namus için ölür yada farklı şeyler fakat şunu unutmayınki her 18 yaşını geçmiş kadın özgürdür ve ailesi gram baskı yapmakta tabi değildir aynen benimgibi bana evlen diyorlar fakat ben ailemi gram takmıyorum. kendiniz için yaşayın bu dünyada sağlıcakla

 18. Anonim dedi ki:

  Merhaba ben bir kızım.Bakireyim ve sokmadan mastrübasyon yapıyorum bazen banyoda bazen koltukta zararı varmıdır?

 19. anonim dedi ki:

  ben 19 yaşıma geldim bazen günde 5 posta bile oluyor ama fix 2 posta bi problem olduğunu düşünmüyorum ama ilişki sırasındayken 10 15 dakikada geliyor normal olduğunu düşünüyorum ama masturbasyon yaparken 1 dakikayı bile bulmadan gelebiliyor

 20. birşey olmaz tabancaya iyi baktıkdan sonra dedi ki:

  asılın gitsin yaw asıldıkdan sonra 3 tane yumurta beyazı yıyın haslayıpda enerji yerıne gelsin 🙂

  • Sude dedi ki:

   Yapıyorum ancak okşayarak kendimi organı ediyorum ve akitmiyorum. Haftada 2 3 güne bir yapıyorum. İlerde zararını görürüm diye korkuyorum bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum sigara gibi.bi zarar gorurmuyum? ??

 21. BİRKAÇ AY SONRA dedi ki:

  Çoğu erkeğin aksine mahalledeki büyüklerin yüzünden 9 yaşında başladım. Sperm 13 yaşında gelmeye başladı. Yaş 17 olduğunda ateist oldum bu sebeple cenabetlik düşüncesi de kalktı. Bu nedenle de sık sık yapmaya başladım. Mastürbasyonu 18 yaşından beri bırakmaya çalışıyorum. Yaş 21 olacak hala bırakamadım. Neden? Çünkü internette bunu herkes normal görüyor. Tabii bu durum işime geliyor. Şu aralar ne kadar haftada 2-3 kez yapsam da bu her zaman böyle olmuyor . Mastürbasyon yorgunluk yapıyor, insan ayakta uyuyor. Dinç olamıyorum. Spor yapacaksam spordan verim alamıyorum. Artık bütün faydalarına kulağımı tıkayıp mastürbasyonu bırakıyorum. Zaten rüyalanmayla sperm dışarı atılıyormuş. Her sabah duş alıyorum zaten sıkıntı olmaz. Şimdi sevgilimiz yok niye bırakalım diyecek olanlar açıklamasını yukarıda yaptım. Ha yorgun olmuyorsan, gayet dinçsen zaten bırakma ama böyleysen eğer hayatını kurtarmak için bırak derim. Bakam sözümü çiğneyecek miyim göreceğiz. Unutmazsam birkaç ay sonra bu yorumun altına girip sonuçları yazacağım.

 22. Goalkeeper dedi ki:

  36 yasimdayim masturbasyon benim basimin belasi haline gelmis durumda.artik oyle duruma geldimki yapmadan uyuyamiyorum.kendi kendime uyumayi ozledim vallahi.hergun amk yapilir mi yaww 🙁 malesef durum vahim.herseyin kararinda olmasi lazim gercekten

 23. Serdar dedi ki:

  Haftada 3,4 defa masturbasyon yapiyorum bu normalmi ? 14 yasinda bir erkekim ve masturbasyondan sonra karin agrisi olusuyor bu normalmi ?

  • Bilgi icin dedi ki:

   Kac dk suruyor akitman. Cekerken kendini kasıyorsan karin kaslari agri verebilir. Kasilarak cekince genelde fiskirir. Bazende penis boyuda onemli kac cm. Penis kucuk olunca 8 10 cm gibi biraz kendini zorlamaktan da olabiliyor.

  • Ergin dedi ki:

   O yaştayken bendede karın ağrısı gibi bir his oluşuyordu yaptıktan sonra..

  • Muhammed dedi ki:

   Normal bende de oluyor

  • Anonim dedi ki:

   Zarar

  • mehmet dedi ki:

   masturbasyondan sonra bosalttigin meni protein ve fosfor acisindan cok zengindir eger haftada 3 4 defa yapiyorsan aptallasirsin kardesim ders notlarin ve okul hayatin biter cunku beynin yapısında fosforun hayati onemi vardir ben senin yerinde olsam biran once birakmaya calisirdim ayrica masturbasyon dinimize gore haramdir eger butun bunlara ragmen yine sehvetin asiri derecede yuksekse aktardan şap alip kullanabilirsin

   • metin. dedi ki:

    dinen sakıncası nerde yazıyor bi kaynak yazarmısınız lütf.

    ama ben bi kaynak vereyim size. cünüp iken namaza yaklaşmayın. diyor kitabımız. çünkü insanın yaradılışında cünüplük vardır. ama zina haramdır. cünüp olmak haram die bi kaynak yok varsa yazın bizde aydınlanalım..

   • Cemşir.😊😊 dedi ki:

    Kardes mesela ben doktora gittim dedim iste benim akafam ders almiyo,anlayamiyorum kafamda bi bunaliklik var ..felan fişman gibi şeyler solesem bana dermiki cok fazla mastrubasyon ypiyosun diye…🤔🤔

  • Anonim dedi ki:

   Spermin içinde önemli mineraller var ve sen 3 4 defa yaptiginda otomatikman onları senin vücudundan alıyor ve böylece hafızan zayifliyor OK.

  • Anonim dedi ki:

   Hamile kalmışsın😂😂😂😂😁😁😁

 24. hıglander dedi ki:

  lan oğlum!(çekioz rumuzlu mastürbasyon militanı),…toplu olarak arkadaşlarla yapıyoz diyon,…mevcut taburuna geçip yoklamadan sonra nizami olarak aynı anda mı asılıyorsunuz ulan,…edepsiz dürziye bak…Bu arada hiç kimsenin yapmadığı bir bilgi ve yorumu hayrına ben yapıvereyim herkese:bilimsel bir resmi tıbbi araştırmaya göre ortalama bir erkeğin ömrü boyunca yapacağı boşalma,bünye ve genetik dayanıklılığa göre 10 bin ila 14 bin kez imiş.Anlayacağınız cephaneden karavanaya yiyorsunuz hasbi tembeller.aşırı ısınan namlu da özelliğini erken yitirip yamulabilir.ileri yaşlarda,-cephane şeridinin miyonu nu büküp,arızalı şekilde merminin erken ateşlemesini önleme tekniğini de beceremiyorsanız-vay halinize;vadideki düşmanı! zor avlarsınız.Hele birde parayı bulup bazıları gibi genç avradı alırsan,trajik br şekilde başın öne eğik,”silahlara veda”romanı…geçmiş olsun…büyük sözü dinleyin.( imza:eski asker)

 25. Amazon dedi ki:

  Arkadaslar haftanin 2 gunu 3 4 defa masturbasyon yapiyorum kendime engel olamiyorum ve 26 yas boy 175 kg 64 ve cok zayifim cok bitkin oluyrm bunu birakamiyorum bana bunun zararlari nedir irademe engel olamiyorum cvplarinizi bklyrum

  • Hayat bi nefeslik... dedi ki:

   Sunu dene bence 4 gun yapmamaya calis sonra 1 hafta daha da sonra 2 veya 3 hafta sonrasında zaten kendiliğinden bırakacaksın…

  • Anonim dedi ki:

   zararları yarın birgün çocunun olmas olsılığı düşer boy uzaması durur veya çekilme olur kanda yavaşlam unnutknalık ve daha niyeleri kardeşim allaha sığın yoksa gerçekten sonun kotu aynı benim gibi sana bi yayfa önerecem onu takip et youtube de sözler köşkünü takip et

  • MMİN dedi ki:

   ALLAHA DUA ET NAMAZ KIL ORUÇ TUT YEMİN ET AMA MESELA (2gün boyunca yapmıyacağıma yemin ederım gibisinde yemin et. hiç yapmıcam diye edersen yeminini bozabilirsin

  • Abaza dedi ki:

   Osbir azaltman lazım haftada 1 kez yap rahatlarsın

  • Body dedi ki:

   Fitness a başla karbonhidrat tozu al

  • Anonim dedi ki:

   1 gün sadece 1 gün yapma gerisi gelir

 26. Yav he he dedi ki:

  merhabalar arkadaşlar öncelikler çoğu yorumu okudum güldüm 😀
  94 lüyüm 5.sınıfın 2. dönemi bittikten sonra yani 11 yaşında yaşca büyük kuzenimi çekerken yakaladım bende dedim merala ne yapıyorsun dedi böyle yapıyon hoş oluyor bende yapmaya başladım tabi bir şey yok ilk başlarda moralim bozuldu ama bunu ayda bir yapmaya başladım 12 yaşıma girince azar azar gelmeye başladı şuan 22 yaşındayım yaklaşık 10 sene olmuş bazı günler 5 defaya kadar çıkıyor bazen 3 gün yapmıyorum ama haftaya vurursanız haftada 10 banko yapıyorum pişmanlık yok yorgunluk yok halsizlik hiç yok çoğu zaman çekip çekip maça gittiğim oldu yendik cunup cunup 😀 işin aslı sizin bünyeniz sağlamsa hergüne birşey olmuyor ama alışanlık oldumu da bırakamıyorsun sıçma gibi her gün yapman lazım mış gibi geliyor sana 😀 fazla takma çek çek rahatla!

  • müslüman dedi ki:

   haram lan şerefsiz ALLAH seni tez zamanda ıslah etsin

  • derya dedi ki:

   Peki elle bosalmk zarari vrmi

  • DrCelal dedi ki:

   Sen öyle sanıyorsun veya kendini kandırıyorsun.
   Ben bir doktor olarak şunu açık ve net söyleyebilirim ki
   Her elini cinsel organına attığın zaman, o organı tahriş ediyor ve “istemli” boşalma ile vücudunun dengesini bozuyorsun; çünkü sperm yapımı (spermatogenez) için vücut en değerli minarel, glikoz ve diğer elementleri harcıyor; bu da TIBBEN vücudu fenalaştırır :yorgunluk (aşırı yapanlarda kronikleşir, siz de oldugu gibi, ve vücutta anksiyete bozukluğu ortaya çıkar, fakat kişi bunun farkında olmadan yaşar fakat bu ilerde klinik olarak farklı şekilde çıkar. Ayrıca erkeklerde akciğer kanserinden sonra ikinci ölüm nedeni olan prostat kanseri riski yükselir

 27. Azgın dedi ki:

  bırakılmıyor mk 3 seneden belli cekiyom bırakcam diyorum bırakılmıyor

  • sjdfgh dedi ki:

   neden bırakmaya çalışıyorsun ki?

  • sjdfghi dedi ki:

   kaç yaşındasın ki?

  • Birisi dedi ki:

   Güzelce guslet iki rekat namazını kıl duanı et tevbeni et Allah’tan öyle bir utan ki gözünden yaş gelsin yüzün kızarsın. Bir gün durup bir gün oruç tut. Kimse görmesin diye mekan ararken Rabb’inin görmesinden nasıl da utanmadığına yan. Tevbene ısrarla devam et, arzuladığında soğuk suya başvur dokunmadan su tut, o düşünceden kurtulmaya çalış. En önemlisi de vaktini daha faydalı uğraşılarla doldur zihnini sürekli meşgul et ve bir işi bıraktığında hemen başka bir işe yönel. Yatağa girerken dua et, şeytanın şerrinden Allah’a sığın. Bir de şu var ki eğer şehvetin aşırı kabarmış ve zinaya meylediyorsan orda daha az kötü olan yani elle tatmin daha makbüldür hatta zaruridir olması gerekir. Allah cümlemizi ıslah etsin yar ve yardımcımız olsun. Hiç şüphesiz o herşeyi görüp gözetendir.

 28. Dean Winchester dedi ki:

  yaptıktan sonra süt için tövbe edip yemin edin dua edin şeytanı başımdan at diye olmuyorsa güvenli internet açtırın

  • brindar kral dedi ki:

   Peki cubbelide diyorki eger
   Baskalarinin karisina kizina
   Bakacak duruma gelmissen yani roket
   Rampadan cikmaya basladiysa ve
   Zapdedemiyosan her erkege farzdir
   Diyor.buna ne buyrulur

   • Anonim dedi ki:

    alenen yazıcam kusuruma bakmayın o yüzden. artık yoldan geçen insana bile şehvet duyar olmuşsan Porno izlemeden okşama ile beyne sinyaller gönderiyosan bakın onu bunu düşünmektende bahsetmiyorum meniyi atıcaksın sinyal yoluyla işte o zaman vacipleşiyo diye biliyorum (fetva vericek yetkim yok bildiğim aktarıyorum) ki bu durumda tavsiye edilmiyo oruç tut deniliyo kuran oku deniliyo bunları yapıpta hala olmuyosa evlenme zamanı gelmiş insanın he eş bulamıyosa artık son çare zinaya düşmemek için böyle bi yöntem önerilmiş.

   • none dedi ki:

    Eee ona bakarsan cübbeli satranç oynamak haramdır da diyor

   • Fani Kul dedi ki:

    Allah Cumlmizi Korusun Bu illet haline gelen hastaliktan.

   • Önemsiz dedi ki:

    Peygamber efendimizde o duruma geldiyseniz oruç tutun diyo cübbelide kimmiş

    • Alperen dedi ki:

     Günün ortasında öyle bi duruma düştüysen büyük günah yani zinadan kurtulmak için bunu yapman farz oluyor bunun mantığı o anda kurtulmak için yapmaktır. O anda zaten oruc tutmuyosun o anda büyük günah zinadan kaçmanın tek yoludur bu.

  • şak şak çı dedi ki:

   güvenli internet açın diyorsun yaa ben açtım bu seferde deliriyorum izleyemiyom diye

 29. Gecegezen dedi ki:

  Hepinizin ilk olarak psikolojisini düzeltmesi gerekiyor … ilk olarak beyninizden atacaksınız ki o bedeninizden kendisi çıkacak . Psikolojik olarak düzeldiniz mi inanın herşey yoluna giriyor. Bu beyninize geçmiş olan bi saplantı haline gelmiş psikolojik bi olaydır yani. Psikiyatristlerden yardım alın yada en çok babalarınıza danışın.

 30. ceko dedi ki:

  fazla olunca be ağrıtır

 31. vanlı müslüman dedi ki:

  ben çok geç kaldım ag 15 yaşında başladım şimdi 16 yaşındayım erkegim 1 ay dırda çekmiom ne kadar geç başlarsan o kadar az abaza oluyon.NEDEN 15 yaşında başladım zararlarını 12 yaşında biliodum kuzenim var benden 4 yaş büük bir gün evde tekti sik beni dedi bende zina olmasın die çketim 4 posta taşşak larım anası agladı amk.

 32. Anonim dedi ki:

  Selamın aleykum 21 yaşındayım . Ben başardım bu illeti brakmayı artık kendimi kontrol ediyom ama itiraf etmeliyimki braktıkdan sonra gece uyku boşalmaları ortaya cıkdı bunun tedavisini aradım ve buldum bun doal tedavisi 5 6 7 gunden bir masturbasiyon yada bir ilişkki . Aslında vucutda sperm kesesi doldukda o kese boşlatılmalı istesenizde istemesenizde yani 5 6 7 gunden bir masturbasiyon yada bir ilişki olmazsa gece boşalması ortaya cıkar tabi buda cok utanc verici bişiy . Masturbasyon gunahmı bilmiyom . Ama fazlada alışkınlık yaratıyo buda gelicek hayatınızda isdenmedik şeylere neden olabilir bende bıraktım ama gece boşalmasının onlemek nedeniyle 6 7 gunden bir masturbasiyon yapiyom

  • Anonim dedi ki:

   Kardeşim müslüman isen sana diğeceğim budur;
   Rüyalanma fıkhi bir durumdur yani dinimizce normal bi durumdur bunun utanicak sıkılıcak bi tarafı yok.
   Yanlız masturbasyon dinimizce haramdır.
   Hak kitabımız kuran-ı kerimde “zinaya yaklaşmayın” diye buyruluyor masturbasyon ise küçük zinadır.
   Sana sözüm eğer müslüman isen bu durumları araştır.

   • Trend dedi ki:

    Zina günah ama başka birinin ırzına girmiyorsan yasak ilişki yapmıyorsam sperm kesen dolduysa sürekli münasip yerlere bakıp hayaller kuruyorsan serbest dir helal dir

   • Admin dedi ki:

    İncil’de de zinaya yaklaşmayın yazar.Hatta bir bayana şehvetle bakmanın dahi büyük bir günah olduğu yazılıdır.Ama yinede sık sık mastürbasyon yapmamalıyız.Hafta 2-3 defa yeterli..

   • Acx dedi ki:

    Bos yapma birader ne haramı ya dinde zorlamada eziyette yoktur. Kulaktan duyma şeylerle konuşmayın kim ne biliyo? Nerden biliyo? Kucuk zina olduguna neye gore karar verdin

 33. Lost dedi ki:

  Beyler bayanlar ben 22 yaşındayım öle bi sıkıntım varki 1 haftada 10 vuruor rahat öle zamanlarım oluyorki uyumam ıcın hayel etmem gerekıyor yanı dırek uykuya kesinlikle dalamıyorum bana zararı erken bosalma kalkmada dol gelmede sıkıntı yok ama asırıya kacarsam cok az gelıyor tahrıs felan oldugunu gormedem karıya gıttım sıkıntı su erken bosalıyorum cok bosalıyorum asırı sıkıntıdayım artık bende kotu hıssıyet vs gectı onlar benden cunup cok gezıyorum kucuklukden berı alısmısım uyyuamıyorum kolay kolay anca hayel etmem gerekıyor artık oda bı etkısı yok kısaca bok gıbı bı durumdayım benden sıze soylemesı cok cekmek bı boka yaramıyor 5 sanıyelık zevke erken bosalma vs sorunların oluyor buda erkeklıgınden kusku duydutturuo ınsanın oyuzden fazla cekmeyın! alışmış kudurmusdan beterdır benden tavsıye bok gıbı oluyo ılerıkı durumlarda soyleyım en guzelı ruyalanma oda sperm doldugundan dolayı bosalma ıhtıyacını gıderıyor kızlara demek olursa sızde cok masturbasyonun erken tetıklenme asırı azgın olma kendını kontrol etmemeye gıdıyor ayrıca kızlıga sıkıntı olur o zevk anında ters hareket sızın kadınlıga gecmenıze yol acar.

 34. erhan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Ben bazen haftada 1 kere, bazen 2 veya 3 kere yapıyorum. Bazen de 1-2 ayı da geçtiği oluyor. İşte o zaman artık öyle bi azıyorumki kendimden geçiyorum. Porno izliyorum, sanki gerçek yapıyomuşum gibi bi hayale dalıyorum inanılmaz bişey 🙂 . Ama sonra ”Bir daha yapmıcam” diyorum. Utanıyorum. Yani gerçekten zararlı bişey değil desek yalan olur. Üst üste yaptığım zamanlarda da yani aynı gün içerisinde 3-4 kere yaptığımdada kasıklarım ağrıyor. Yumurtalıklarım, pen*s*m ağrıyor. Heleki evde kimse olmayınca kendi kendime bi fanteziler yapıyorum akıl alır gibi değil. Öyle bi deliriyorum ki yani o an yapamayacağım hiçbir şey olmaz. Bi kız olsa o an onunla her hareketi, her fanteziyi yaparım. Zaten bunların hepsi sevgilimizin olmamasından. Sevgilimiz bi olsa bakın bidaha yapıyomuyuz. Yani yapmamak için kendimizi engellememiz lazım, mukayet olmamız lazım. Ya keşke kurtulsak yaa 🙁 lütfen fikirlerinizle yardımcı olun 🙁

 35. yaşlı dedi ki:

  14 yaşından beri 31 çekiyorum yaşım 55 tek sorun erken boşalma

 36. Sanane mk dedi ki:

  Hıı mk Türkiyede ne çok cenabet varmış mk kıyamet kopsa herkez oteki tarafa cünüp gitcek mk kalkın gusul alın mk 😀 😀

 37. İsmimi vermek istemiyorum dedi ki:

  Arkadaşlar ben erkegim 2016 yılının Temmuz ayinun 2. gününde 14 yaşıma geldim ve bazen 3-4 ay arayla çok bazen çekesim geliyor ama tam da cekmiyorum beş saniye felan sürüyor yani 31 değil de taş catlasun 15 çekiyorum ve bilmiyodum zararlarını bazende hiç cekmiyorum sadece aklıma eşiği zamanlar.
  Arkadaşlar çok korkuyorum birsey olucak diye birşey olurmu yani gunahi ne kadar felan 🙁 dediğim gibi çok arada sırada oluyor zaten ergenlige girdim ve girdiğimde başladı ama inanin çok nadir oluyor en fazla 10 kere fln çekiyorum ama tam cekmiyorum sabunsuz felan
  Korkuyorum arkadaşlar zararı neler yardım edin

  • Tecrubeli dedi ki:

   Bu senin hayatın gunah diye bir şey yok. Tamamen doğal bir şey günde bir en fazla iki kere çekebilir sin. Hiç bir zararı yok

  • No Name dedi ki:

   Arkadaşım 31 çekmek genel adı 😀 31 kere ileri geri götürmek değil 🙂 Ergenlik döneminde normaldir bu istek.

  • 31 hastası dedi ki:

   Çek yiğidim çek kuruyana kadar çek

  • Yakaladım siziii dedi ki:

   Gardaş yolun başındayken uzak dur derim. Psikolojini çok fena yapıyor.çok masum bir şeyde değil

  • Ali hasan dedi ki:

   Haramdır kardeş. Katiyyen haramdır. Uzak dur yoksa evlendiğinde karını tatmin edemezsin. Evliliğinde mutlu olamazsin.

 38. 31MAĢDUR dedi ki:

  Ya nolur yardim edin 31 çektikten sonra pişman oluyorum ve bir daha böyle bir ise kalkismayacam diyorum ama yine oluyor yardımı edin

 39. Müsliman dedi ki:

  5 vakit namaz, kılan varmı? Bi deneyin bak… Boş kalmayın..

 40. Ebru dedi ki:

  Bende aliwkanlik haline geldi yapmadan yatamiyorum … ve yapirken cok zevk aliyorum ….Bu sonsuzluga fALAN YOL ACA BILIRMI?

 41. Yılmazzade dedi ki:

  Kardeşler ben 20 yaşındayım bu bela işe ben de müptelaydım lakin bıraktım.Arapçada yani fıkıh kitaplarındaki adı İSTİMNA imiş.Ve 4 hak mezheptede(hanefi şafi maliki hanbeli)mutlak haram olarak geçiyor.Sadece zinaya düşme teklikesi söz konusu olduğunda mübah oluyormuş o da yılda bir filandır dayanamazsan.Evliliği yıkan sebeplerden birisidir.Şehvet duygusunu kırıcı olduğundan evlilikte sıkıntı yaşayabilirsiniz.Ama burada evlecek olan birisi varsa evlenmeden 40 gün önce bırakırsa dahi bence sıkıntı yaşamaz çünkü vücüt kendini toparlıyor.İslamda bir şeyin alışkanlık haline gelmesi ya da terk edilmesi 40 gün kuralıyla olur.Haram olması hasebiyle tövbe edip Allah rızası için bırakalım kurbanlar tövbe estağfirullah.

 42. Onemli yorum dedi ki:

  Arkadaslar bende yapiyodum 2yildir biraktim bi bilgi okudum zararlari hakkinda dahada yapmadim ama bu ise yaramiyo genelde Bence Her masturbasyon yaptiğimdan 2-3 gun sonra aziyodum ama bazen yaptiğimda 2-3 gun sonra azmiyosun yapmak istemiyosun iste tam o zaman birakmayi deneyin yoksa olmuyor Ha bide evden mumkun olduğunca uzak durun mumkunse yuruus yapin sporla ilgilenin Elinize Kalemle yazn 🙂 Her elinizi kaldirirken hatirlarsiniz yapmamak gerektiğini Eer iillada olmuyo yapicam diyosaniz Soğuk Havaya cikin Soğuk dus alin Ha bide En Onemlisi muzik dinleyin yeminle bende ise yariyo ben sadece evden uzak durdum Ve o 2-3 gun sora ki muhabbet bide irade Yani Yapmiyocam dedim ve kestim Seytan Kandiriyo ama Her defasinda Hayir Yapmiyicam O kadar diyorum Ve derinden nefes aliyorum BENDEN BU KADAR BUNLARA RAĞMENDE YAPANLARI ALLAH ISLAH ETSIN 🙂

 43. Ermiş ergen dedi ki:

  Ben mastürbasyonun çok da iyi bişey olmadığını düşünoyorum ama vücudunuza yararları da vardır yani hiç yapmadan da yaşanılmaz ki ben ayda 1-2 kez yapıyorum ve gayet mutluyum yaşım 14 ve tek yöntem ise pornografik şeylerden uzak durmak mesela bi aralar sıkı bi şekilde porno hikayesi takip ediyodum ve bu beni çok tahrik ediyodu ama artık o tür sitelere girmiyorum kendimi engelliyorum ANLIYCAĞINIZ BRAZZERS E GİRMEYİN

 44. KORKUN dedi ki:

  azdığınız zaman uyuyun aklınıza başka şeyler getirin.Cehennem bilgilerine bakın 😀 o zaman içinizden bir ses yapma diyecek beynin olumsuz bakacak

 45. Duvara amuda kalkarak boşalan adam dedi ki:

  Günde 7-8 posta atıyorum roket gibi mübarek sorun olmuyo yani deneyin bence.

 46. altan dedi ki:

  günde en az 6 kere çekiyorum ama herhangi bir pişmanlık duymuyorum sosyal hayatımıda etkilemiyor ama arkadaşlar çüş oha falan diyor sizce bende mi sorun var yoksa normal mi 16 yaşımdayım sevgililerimde oldu bugüne kadar

 47. ERKEGİM 31 ÇEKERİM :D dedi ki:

  la aq salakları Biri Diyor COCUK ENGELLİ DOGUYOR OBÜRÜ KALKMIYOR ULAN AMQ MALLARI BABANIZA GİDİN SANKİ HİÇ YAPADI ZARARI YOK FAYDASSI VAR AQ AMQ SONRA MİLLET KIZLARA SALDIRIYOR ULAN OROSPU COCUKLARI GUNAHSIZ KIZLARA SALDIRACAGTINIZA GİDİN YA ESCORT ALIN YADA CEKİN MQ

 48. acabaaaaa dedi ki:

  ya. ben. 7sinifa. gectim. ara ara masturbasyon yapiyorum fazla degilde ma masturbasyondan basis bisiy kesfettim be yaklasiiki yildir yapiyorum be ben kizim isaret parmagima cinsel. bolgede bi terr goturup yuvarlak. yapiyorum be aziyorum cok guzel oluyor ama bi zarari olurmuuuuu

  • Gizli dedi ki:

   Lan biz 7 ci sînîfdayken onun ne oldugunu bile bilmiyorduq sen ne ara öyrendin.Devir deyişmiş aga şimdiki çocuklar bizden çok biliyor😂

 49. Yardımcı dedi ki:

  Arkadaslar garanti cozum; Bunu size gyapmaya nefsiniz zorluyo. Nefsinizi doyurmasssaniz ac birakirsaniz baska bir seye odaklanir. Ne bilim ac kalinn(yani yemekte cok doymayin akliniz yemek yemekte kalsin) onun disin bilgisayar ve telefonda uzaklasin. Yani kendininzi sevdiginiz seylerden uzaklastirin. Umarim ise yarar. yardim ettiysem ne mutlu bana..

 50. ZEHIR dedi ki:

  Merhaba arkadaslar ben evde yanliz kaliyorum ve canim skldkca masturbasyon yapiyorum. Hatta pes pese yaptigim bile oldu. Sigara gibi ihtiyac duyuyorum. Erkeklere karsi ilgim azalmadi 10 yasimdan beri yapiyorum. Sizce ne yapmaliyim kurtulmak istiyorum..

 51. Yarrrrrrrrrrdım edin HELP dedi ki:

  Yaaa yarďım edin 15 yaşındayım 11 yaşından beri çekiyorum günde 1 yada 2 kez artık boşalırken benimki
  aacıyo yhaa yardıım edin yhaaa

 52. Duru dedi ki:

  Ben 10 yildir evliyim ama hala masturbasyondan kurtulamadim…bazende esimle birbirimize cektiriyoruz…

 53. Anonim dedi ki:

  21 yaşındayım masturbasyon yapmayanımız yok bunun sıklığı size kalmış ama masturbasyon yaparken kayganlaştırıcı kullanmaya dikkat edin boşalma sürenizi olabileceğinizce uzatın masturbasyonu bi zevk değilde maç öncesi antrenman gibi görün çünkü benim masturbasyon sürem çok kısaydı kızlarla ilişkiye girerken erken boşalma sorunum oluyodu 18-19 yaşımda haliyle utanıyodum zamanla bunu aştım kayganlaştırıcı ve doğru masturbasyon sayesinde. Masturbasyonun fizeksel tek zararı orda yazdığı gibi uyku hali halsizlik olarak yansıdı bana. Küçük kardeslerimde korkmasın ve çekinmesinler hayatınızın sonuna kadar devam edicek doğal bişey bu

 54. Johnny Sins dedi ki:

  Kamuşa su yürüdükce, fidan olur ceviz ağacı ! Ne erkek nede kız, at cukkoya bir şamar beyin nöronları bayram etsin demiş dedelerimiz. Johnny Sins, babanızı takip edin pozisyonunuz bol olsun, saygılarımla.

 55. bağımlı dedi ki:

  ben 3 aydır çekmiyordum 1 kere deneyim dedim aşırı bir sperm boşalması oldu 1 bardak dolusu felan ve penisim yanmaya başladı bu normal mi acaba

 56. adsız dedi ki:

  18 yaşındaym ve mastürbasyon yapmayı çok seviyorm zararlı olduğunu biliyorum burda çok iyi anlatmışsınz ama insanın içndeki enerjiyi bi şekilde kontrol edemiyor ne zamn aklıma gel dur zararlı diyorum kendime ama bi bakmışım 5 dk sonra mastürmasyon yapmaya başlamışm insanın elinde olan bir durum değil umarım yakın zamanda azaltırım

 57. Misafir dedi ki:

  Küçük çocukların cinsel organları sevilmemelidir.Aileler çok yanlış çocuk yetiştiriyorlar.Küçük çocukların (kız -erkek fark etmez)cinsel organları sevildi mi onlar kahkaha atıyorlar.Bundan sonra da masturbasyon başlıyor.Başka bir konu genelde küçük evlerde kalabalık ailelerde bu sorun vardır.Anne-baba gece sevişiyor ama sesleri duyuluyor.Genelde sabaha karşı sevişmeler başlıyor.Özellikle köylerde tam bir cürcüna.Sabah namazına yakın horozlar ötüyor.Adamcağız avradının cinsel organını tutamadan.Tabiki kendilerini ele veriyorlar.Adamcağız başlıyor,hatun kes horozun başını,çocuklar odalarından kahkahaya boğuluyorlar.O ortamda yetişmiş kız ve erkeler masturbasyondan kendilerini alamazlar.Başka bir neden saf bayanlar ilgi çekici kıyaferler hastası.Yorgan nevresimlerini dahi bunlardan yaparsa.Ayrıca hayvancılıkla uğraşan kişiler bu işe meyilli.Bolca tavuk-horoz kesip tüketmeleri.Çünkü henüz ötmemiş horoz veya tavuk eti cinsel gücü artırır.Cinsel hazı artıran şeyler(dar pantolon-seksi kıyafetler-güllü- puantiyeli yastık nevresimi ve yorganlar dahil) masturbasyona zemin hazırlar.Evet ilgi çekici nevresimler diyorum.Çocuğa seçme şansı yok.Kötek yersiniz.Elbette bundan kurtulmanın yolu vardır.Bu da Allaha yalvarmaktır İnşallah diyor saygılar sunuyorum.

 58. arsız dedi ki:

  Yaşım 29 günde 5 posta atıyorum şakası yok arkadaşlar hatun trafiğim aşırı hızlı son 1 senedir cinsi sapık mıyım diye düşünmeye başladım en çok korktuğum sperm sayımda azalma olup çocuk yapmamda sıkıntı olur mu..

 59. sehriyar dedi ki:

  selamlar bende cekiyorum ama azaltdim simdi gunde bir defaya azaltdimm ve qayret ediyorum zararlari var 3-4 defa cekin sora kari yaninan gidib iliskiye giremeyeceksiniz 31 yerine normal iliskie girin her sey normal olacak.Bide arkadaslar tavsiye istiyorum sizden bende cakub ereksiyon gidiyor bunun sebebi ne arasdirdim dikatimiz dagilirsa oluyormus yani normalmi bu?

 60. BGYM dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben 6 yıldır çekiyorum bu yıl aşırı çektim bazen günde 2 kere bazen 1 kere yani haftada en az 5 kere çekiyorum bu yüzden kızlardan çok ve erkeklere ilgi duyuyorum istemeden oluyo ne yapabilirim kimseyede açılamıyorum utanıyorum biraz bilgilendirin😞

  • Anonim dedi ki:

   gay sin

  • Mert çataroğlu dedi ki:

   Gardaş bende 3 yıldır mastrübasyon yapıyorum ama erkeklere ilgi duymuyorum bir kere akıl ve mantık olarak erkeklere ilgi duyulursa çocuk olmaz ve böyle bişey olması saçmadır. Haftada bir kere yap sadece eğer bırakamıyorsan eğer bide güsul abdesti almıyorsan mutlaka mastrübasyon yaptıktan sonra al çünkü cünüp olursun ve ibadet edemezsin içmen yemen nefes alman haram olur…

  • Birisi dedi ki:

   Paşam sen porno izleye izleye aklını farklı yerlere götürmüşsün

  • ............. dedi ki:

   kardeşim üzülme ama ve bu kötü bir şey değil sadece Türkiye de böyle gay olabilirsin saten gay sen senin suçun değil babanın suçu olur onuda diyeyim 🙂

  • Aynı mağdur dedi ki:

   bendede oluyo o kızlarla hiç konuşmuyorum paso toplarla konuşuyorum nedense istemsizce oluyo bı

  • Mert dedi ki:

   Bendede aynı sorun var

  • TIP CI dedi ki:

   Arkadaşlar , Sıkıntı yapmanıza gerek yoktur . Orada yazılan halk söylentileri gerçekleşmeyecektir . Boşalmak çok sağlıklı bir iştir . Beyin fonksiyonları için , ruh sağlığı ve fiziksel sağlığınız için mutlaka boşalın . Genç yaştakiler 14-19 sizler merak etmeyin . Hormon süreciniz yeni başlamış veya henüz bitmemiş olabilir . Bu yüzden korkmayın . Yaşları 20-47 arası olanlar zevk işi için her hafta veya günde boşalabilirler. Fakat haftada 3 kez uygun olduğunu düşünüyoruz. Zararlı değildir

  • lll dedi ki:

   erkeklere ilgi duymanın masturbasyonla bir alakası yok nasıl ikisi arasında bir bağlantı kurdun

  • bilgiliişirin dedi ki:

   erkeklerden hoşlanmanın mastürbasyonla bir ilgisi yok dostum.bu maalesef genetik bir problem ve tıp henüz buna bir çare bulamadı.

  • İsimsiz dedi ki:

   İyi de birader bunun için doktora gitmen lazım

  • Jason dedi ki:

   Aynısı bana da oluyor kardeş…

  • Anonim dedi ki:

   Bende de oluyor erkeklere ilgi duyma. Normalmiş ama onu dediler

  • Anonim dedi ki:

   Normal bende oyleyimm

  • ... dedi ki:

   O tamamen psikoljik bir şey sen bir erkek olrak kendini ellediğin için erkekler dikkatini çeker olmuş bende bazen kızlara bakıyorum ama hala erkekler ilgi alanım korkma bişeyin yok kendini korkutma böyle 😄

  • Mert dedi ki:

   Kardeşim bence kendine bir kız arkadaş bul sürekli eline kendini tatmin ettiğin için aklın hep sapı olanlara kayıyor bu yüzden fazla çekme 😂

  • Rota28 dedi ki:

   Erkeklere ilgi duymanın asılmakla alakasi yok.. yaratilış olabilir veya homonal bozukluk veya pisikolojik olabilir.

  • Anonim dedi ki:

   harandır tòvbe et

  • İSİMSİZ KAHRAMAN dedi ki:

   Sadece haftada 1 gün yap ama tam yap. 1 kere yapıp bırakma. 4 kere yap ve bırak isteğin gelmeyecektir. Ve sonrada dışarı çık gez evde fazla takılma.

  • asd78 dedi ki:

   aynn bende

  • Yardimci dedi ki:

   oyun oyna ders oku

  • Anonim dedi ki:

   Aynı dert

  • Anonim dedi ki:

   Ilk olarak kendi kendine belki o sekilde hissediyomussun hissine kapilmis olabilirsin once bu dusunceyi kafandan sil ve artik yapma bol bol oruc tut sosyal aktiviteler yapmaya calis tek basina kalmamaya calis ama en cok bu konuda pruc tutman faydali olacaktir.

  • YORUMU DİKKATLİCE OKUYUN BİR BOK OLDUGU YOK DENEYİM KONUŞUYOR!! dedi ki:

   kardeişm ben 27 yaşındayım 11 yaşımdan beri çekiyorum birde hergün 2 – 3 kere ben de bu sorundan çok korkuyodum çocugum olmaz diye allaha şükür çocugumda oldu beyler bayanlar korkmanıza gerek yok akışına bırakın 🙂 mesela ben küçükken 31 çektikten sonra korkardım pişman olurdum hiç gerek yok valla pişman oldugum şeylere üzülüyorum çok gereksiz beyler yine azaltın fıtık olursunuz en fazla yatarak çekmekten 🙂

  • HERKEZ SAKİN OLSUN TÜM YORUMLARI OKUDUM YORUMLARDA ZARARLI DİYENLER İNSANLARI KORKUTMAYA ÇALIŞYIRO dedi ki:

   kardeişm ben 27 yaşındayım 11 yaşımdan beri çekiyorum birde hergün 2 – 3 kere ben de bu sorundan çok korkuyodum çocugum olmaz diye allaha şükür çocugumda oldu beyler bayanlar korkmanıza gerek yok akışına bırakın 🙂 mesela ben küçükken 31 çektikten sonra korkardım pişman olurdum hiç gerek yok valla pişman oldugum şeylere üzülüyorum çok gereksiz beyler yine azaltın fıtık olursunuz en fazla yatarak çekmekten 🙂

  • ANONİM dedi ki:

   kardeişm ben 27 yaşındayım 11 yaşımdan beri çekiyorum birde hergün 2 – 3 kere ben de bu sorundan çok korkuyodum çocugum olmaz diye allaha şükür çocugumda oldu beyler bayanlar korkmanıza gerek yok akışına bırakın 🙂 mesela ben küçükken 31 çektikten sonra korkardım pişman olurdum hiç gerek yok valla pişman oldugum şeylere üzülüyorum çok gereksiz beyler yine azaltın fıtık olursunuz en fazla yatarak çekmekten 🙂

  • Anonim dedi ki:

   Kızlardan cok ekeklerden hoslanan arkads ılk buldugjn erkege do al acılırsın ve bıgulemnırsın aq topu

  • Bir dost dedi ki:

   çekme 😀 çekmeyince kıyametmi kopuo hastamı oluyon ölüonmu mk az iradeli ol !

  • Cevap dedi ki:

   Fazla cekmek ruhsal travmaya neden oluyor. Uzun uzun anlatmak isterdim ama özü bu. Ileride seni bekleyen baska tehlikelerde var bilesin. Bu aliskanliktan kurtulamamak ve eziklik hissi gibi. Inan bana.

  • Saaane dedi ki:

   Çüüş sen her zaman cunup mu get in mal

  • By gunahkar dedi ki:

   Allah yardimcin olsun

  • Salih xx dedi ki:

   Gençler ben 6 kez çektim her gün tahrik oldu çözümü var mı

  • Mazlum dedi ki:

   Az cek 31 i amk 😀

  • Buket Akça(fake) dedi ki:

   Kardes sen nabtin ya bzi kizlara bakarak cekioz sen erkek seysi mi izlion

  • Kafatası Avcısı dedi ki:

   Life Hack denen uygulamada bagımlılık yapan seylerden nasıl kurtulunacağını yazıyordu.Eğer 30 gün bounca yapmadan dayanabilirsen kutulursun. Üzerindeki tesiri yok eder.Kendi deneyimimden yola çıkarak söylüyorum.

  • Mmmmmm dedi ki:

   Yardim etmemi istermisin

  • VELAT CANO dedi ki:

   KENDİNİ TUTUP ASILMICAN DOSTUM PİŞMAN OLURSUN İLERDE HAFIZA KAYBINA YOL AÇIYO

  • Wallpaper dedi ki:

   Bu geçici bir durum büyük bir ihtimalle genç bir arkadaşımizsin cinsel hayatın başladığı zaman her şey düzelir merak etme.

  • Anonim dedi ki:

   Gaysn kardesm

  • beyaz sever dedi ki:

   Devam et doğru yodasın :)))

 61. Kurtarici dedi ki:

  Arkadaşlar Sizlere Saçma Gele Bilir amma Mastürbasyon Çekmenin En Miniumna İndirecek Şey Tovbe Etmek Mesala Sona Kadar Yapamayan Demiyorum amma Kendinize Güvenip 1 Ay Tövde Ediyorum Diyib Yemin Edersiniz Etdiyiniz Tovbeye Ve Yemine Guvenerek Yapayacaksiniz Bence Hiç kimse Yeminini Ve Tovbesini bozmak istemez 3 Hafta Yapmiyacam Diyip Yemin Edin Ve 3 Haftaliğina Tövbe Edin inanin iwe Yaracakdir

 62. Audeci dedi ki:

  Ya Arkadawlar Yardim Edin Lütfen 12 Yawimdan Cekiyorum 16 Yawindayim 3 günde1 Bazen 1 Ay Filan Burakiyorum Sonra Öyle Gün oluyor ki 1 Günde 3 Kere 4 kere cekiyorum Kurtulamiyorum Zararlarida Çok Büyük Sol Dizimde Kikirdak Problemi Yawiyorum

  • asdfhfh dedi ki:

   Kıkırdak etkiliyomiymus yeni duydum

  • cenap dedi ki:

   Zararı, yok bikere.. tam tersi özellikle senin yaşında çook ama çok faydası var… her fırsatta mastrubasyon yap ama günde 5 kereden fazla yaparsan bu artık senin yardım alman gerekiyor demektir… eşşeklere, köpeklere kazlara ördeklere fln saldırma da ne bok yersen ye 🙂

  • Misafir dedi ki:

   Bende de diz problemi var aceba bundan mi kaynaklaniyor sana bunu doktor mu soyledi

 63. Kızlar verin az mk dedi ki:

  Kızlar bize verse bizde vercez ama vermiyolar o yüzden mastürbasyon arttı

 64. Bir Kul... dedi ki:

  Hadi İnşallah Ramazanda kurtulalım bu illetten. Hava da yaz ama neyse. Oruç kalkandır Rabbimin izniyle. Allah herkesi bu illetten kurtarsın…

 65. qazwsx dedi ki:

  Birkaç sayfada evililik sonrası sorun oluşturduğunu gördüm evilikyen sonra mı yapılırsa sorun olur yoksa gençkende vb. yapılsa sorun olışturur mu?

  • erti dedi ki:

   Gençken de sıkıntı olur . çünkü evlenmeden önce hayal ettiklerinle evlendiğin kadın arasında fark olacaktır ve aileyi boşanmaya goyürür

  • Mustafali dedi ki:

   Evlilikten sonra mastürbasyon ne gerek varki.Karin var gir seks yap AMK.Çocuk falan diorsan pzervatif al

 66. birisi dedi ki:

  bide 31 çıktı dert olacak başımıza

 67. Yardım edin dedi ki:

  Arkadaşlar yeter bna bi çare söyleyin ya ağlicm yaşım daha çok küçük kurtulamıyor um illetten kendime siz veriyorum ama olmuyor. 2 yıldır. Fgln yapiyorum bu aralar yumurtaliklarimin olduğu yer çok kötü ağryor ya büyüyünce çocuğum olmazsa diye korkuyorum her yöntemi demedim olmuyor offff😵😵😵

 68. tayfun dedi ki:

  Ben 43 yaşımda 13 yaşımdan beri her gün evli olmama rağmen ama şunu öğrendim erken boşalma ve bağırsak larima zarar verdi ama halen kazık gibi duruyor

 69. Sıradan adam dedi ki:

  Ben 14 yaşındayım 12 yaşında başladım mastırbasyonu bırakamıyorum ne yapsam olmuyor bedenimi ele aldı . Nereye gitsem canım cekiyor . Okula gidiyorum tuvaleten cıkamıyorum .

 70. yasemin dedi ki:

  kızım 18 yasindayim. 3 yildir iki günde bir mastürbasyon yapiyorum acaba zarari olur mu

 71. ebenizin ami dedi ki:

  la olm ben kızım 1 hafta da 2 kez çekiyorum ve cok pişman oluyorum hele de banyo da suyla harika oluyor ohh suan bile amım yanıyor sikin beni ya

 72. Bitik adam dedi ki:

  Beyler acil yardim edin birakamiyorum yasim 19 2 gunde bir 5 posta atiyorum artik marketlerden pecete almaya utaniyorum. Cok zayifim durduk yere kalkiyor yardim edinnn

  • Anonim dedi ki:

   Şey muz cikolata vs den uzak dur hatta yeme bi takvime isaretle her yapmadigin gunleri veya iradesizsen oruc tut tutamam diyorsan pornografik seylere bakma eger diyorsanki bakmiyorum bi anda geliyor telefonun vardir. Hemen sevdigin muzigi youtube dan ac ve izle dikkatin dagilir cok yapmak istemiyorsan elin yavastan cinsel organina gidiyorsa hemen kos ve bel altina soguk su tut 😀

  • Filozof abi dedi ki:

   Beylerden degil bayanlardan yardim istersen daha dogru olur sanirim

 73. bırakmak isteyen dedi ki:

  Arkadaşlar ben haftata en az 4 defa çekiyorum.Her seferinde bir daha yapmayacağım veya bırakacağım diyoyurum. ama karı kız ortamına çıkınca eve geldiğimde kendimden geçiyorum ve 31 çekiyorum.sanki yapmadığım zaman bende vücudumda bir eksiklik oluyormuş gibi hislerde geliyor. NASIL BIRAKABILIRIM BU İŞİ ARKADAŞLAR BIRILERI BIR YOL GOSTERSIN

  • Ali dedi ki:

   Ne zaman yapasiniz gelirse kendinizi yorucu bi is yapın o yorgunluğa insan gerçekten yapamiyo ben denedim 1 aydır yapmıyorum

  • İyilik meleği dedi ki:

   Büyük yemin et ancak o zaman anlarsın korkudan

  • Anonim dedi ki:

   Sana onu yaptıracak ortamlardan uzak dur.yapmak istediğinde ilgimj başka yöne çekmeye çalış ve sana o şeyi hatırlatacak söz,yazı,resim ,video vb. Şeylerden uzak dur .

 74. ... dedi ki:

  beyler 17 yaşındayım her gün 2 kez cekiyorum zararı neler ?

 75. BERKAY dedi ki:

  ARKADAŞLAR SÜREKŞİ CENABET GEZİORUM ATIYORUM DÜN NAMAZ KILIYORUM SABAH OKULA GİTMEDEN ÇEKİYORUM ADIM CENABETE ÇIKTI TUTAMIYORUM GÜSLÜMÜ

 76. Yok dedi ki:

  14 yaşındayım her gün çekiyorum 5 dk ada fışkırıyor sonra pişmanlık his veriyor sivilceler çoğalıyor dersleri kotüleşti ve bir daha çok şey siz siz olun bırakın ama daha bende bırakamadım

  • sasa dedi ki:

   dersleri kötüleştirecek bir durum yok dersini çalıştıktan sonra hallet işini

  • Anonim'che dedi ki:

   Haftada 6 – 7 kere 31 cekiyoruz hep birakicam diyorum söz veriyorum kiz görünce yine cekmeye basliyom aya kalkinca gözlerim kararmaya basladi artik dizlerim cazildiyor birakmak istiyom.. okadar olmus’ki uyurken bile rüyamda kiz görsem sperm geliyor ya-..-

 77. Anonim dedi ki:

  Psikoloji dunyasi bu konuda ikiye ayrilmis durumda bazilari zararli oldugunu soylerken bazilari da sonrasinda pismanlik yasandigi taktirde zararli oldugu gorusundedir.

 78. sjjshs dedi ki:

  ben 17 yasinda bi kizIm cOOok. cekiyodum gunde 10 flm simdi 15 gundur fln yapmiom dahada yapmicam cunki erkeklerden soguyom ya daha olmucak ins 🙁

 79. Kaslı Ergen dedi ki:

  Habire cinsel isteğim var…Okuldaki kızları çeşitli fantazilerle düşünerek, porno izleyerek, günde 5 kere otuzbir çekiyorum…Lanet olsun mastürbasyon hayattır…nası zararı olabilirki ? Sevgili derdin yok, para derdin yok mis.

 80. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar çoğu kişi ” bırakamıyorum bir türlü ” şeklin yorum yapmış. Bu durumu Peygamber efendimiz zamanında gençler Peygamber efendimize sormuş.Peygamber efendimizde oruç tutmalarını sòylemiş bu yolu sizde deneyin …

 81. okan dedi ki:

  bu mastürbasyondan kurtulamadım gitti çok kötü bi illet inşallah kurtulurum

  • Mert Gökdemir dedi ki:

   Çok zor kardes bende denedim olmuyor yapmazsam kafama agrilar giriyor sexten daha güzel geliyo 31

 82. Sorun yok dedi ki:

  Ben hergün yapiyorum kiz arkadasimda var ama olmadiginda 31 cekiyorum hic bi zarari yok Amk istersen günde bidefa cek Istersen 100 defa hic bisey olmaz insanin dogasinda var hata faydasi var daha cok sex istegin olur ve Fantasin genisler burda yorumlari okudum sacma sapan seyler yazmislar sizden hic bi sikim olmaz

  • Anonim dedi ki:

   Arkadaşlar fazlası vicudu bitirir mastırıbasyon çekmemek vicudu güçlendirir ve kondisyonunuz hep üst seviyede olur ve fazla deyil bir ay deneyin çekmeyin kendinizi bogayı devirecek sanarsınız bukadar basit

 83. barış dedi ki:

  yaşım 16 😀 en fazka 1-2 kere çekiyorum o da ev boş olduğunda abdest alamıyorum çünkü tekken korkuyorum hafta sonlarına geldiği zaman haftadan haftaya banyo yapıyorum. 🙂

  • tfncrn dedi ki:

   Banyo yapacağın zaman çek abdestsiz gezme lan Abaza.gerekirse her gun banyonun yap kimse bişey demez korkma

  • Benden söylemesi dedi ki:

   Çok büyük günah kardeşim bence çektiğin gibi abdestini al çünkü cenabet yani cünüp gezmek rızk ı düşürür ve attığın her adımda günah yazılır 5 dk bile cünüp durma

  • Cünüplük harammm dedi ki:

   Cünüp dolasma kardesm haram cok gunahi var

  • Umunumuyum 31 dedi ki:

   AGA SEN SÜPER CÜNÜP OLARAK TARIHE GECEBILIRSIN MK…

 84. İsyankar dedi ki:

  Ben 14 yaşındayım yaklaşık 6 ay önce bıraktım mastürbasyon yapmayı aşağı yukarı 3,5 ay yaptım genelde haftada 1 ve yahut 2 defa filan artık yapmicam diyorum ancak nerdeyse haftanın 5 günü rüyamda boşalıyorum artık bıktım kendimi zor tutuyorum mast yapmamak için çünkü yapınca rüyada olmuyo diyolar.Sizce rüyamda boşalmayı nasıl azaltabilirim ?

  • Bilir kişi dedi ki:

   Yüz üstü uyuma geçer sadece yüz üstü uyursan ruyanda bosalirsin

  • Üzgün dedi ki:

   Rüyada boşalmak helaldir fazla olan sprem istemli olarak çıkar sorun yok dostum korkma bende 1 Yıldır yapıyom nasıl kurtulcsm bilmiyom allah ysrodmıcımıx olsun

  • Bilgin dedi ki:

   Yatarken yüz yukarı yat yüz aşşağı yatıyorsan eğer çok olur

  • osman dedi ki:

   AKŞAM YATMADAN EVVEL 1 FATİHA ( ELHAMDULILLAHI RABBIL ALEMIN ) SURESI
   3 İHLAS ( GULHÜ VELLAHU EHAD ) SURESI 1 TANE FELAK SURESI 1 TANEDE NAS SURESİNİ OKU. SONRA DUA ET.ALLAHIM BENI ŞEYTANDAN MUHAFAZA EYLE. RAHAT BİR ŞEKİLDE UYUMAMI NASİP EYLE DIYE. ALLAHIN IZNIYLE …

  • Anonim dedi ki:

   31 cek

  • İmamhatipliyim dedi ki:

   Rüya da azaltamazsin rüyaları kendi isteğine gormuyosun ama fazla dusunduklerin de rüyanda girebiliyo dusunmemeye bak uyumadan önce aklına getirme rüyada boşalmak daha iyi gunah olmuyo kendin cekmeyi azalt ihtiyacin oldugunda rüyanda bosalirsin zaten

  • Meqa dedi ki:

   Yataga girdiyinde Ayetel kursi oku.

 85. İsyankar dedi ki:

  Ben 14 yaşındayım yaklaşık 6 ay önce bıraktım mastürbasyon yapmayı aşağı yukarı 3,5 ay yaptım genelde haftada 1 ve yahut 2 defa filan artık yapmicam diyorum ancak nerdeyse haftanın 5 günü rüyamda boşalıyorum artık bıktım kendimi zor tutuyorum mast yapmamak için çünkü yapınca rüyada olmuyo diyolar.Siz ne düşünüyosunuz ?

 86. Anonim dedi ki:

  Aga acaip gunah ben size soyleyim obur dunyada o isi yapanlar elleri sis bi sekilde hasr olunacaklar ve karilarina rezil olacaklar

 87. başı kopan dedi ki:

  ben 365 gün aralıksız çekiyorum günde 10_12 defa cekiyorum tabi bu sözler bunden5 sene önce şimdi penisimin başı yara olup koptu

 88. niko2 dedi ki:

  sukur ALLHA ben daha yapmiyorum ben bir ara spora gittim basardigim kadar evden uzak olmaya calisdim insan yorgun olunca cani cekmez benim bir arkadasimda yapiyordu amma o sigarayla kurtuludu elektron sigara iciyor

 89. Busra nalci dedi ki:

  Merhaba. Ben kizim 16 yasindayim her gun bi defa yapiyordum 13-14 yasinda simdi biriyle cinsel iliski yasiyorum cok guzel oldu. Tavsiye ederim cinsel iliski yasamaya bayiliyorum. Evdekiler bilmiyor ama artik alisdim. Mini etek giyiyor sokaga cikiyom bana saldiriyorlar ve bu benim cok hosuma gidiyor

 90. MAVI GUCCCCC dedi ki:

  benim kalbim de nefes almKda zirlaniyorum ayrica basimda donuyor Azaltsam duzelirmi gunde 1 defa

  • Dr. GÖKHAN dedi ki:

   Evet azaltırsan dözelir… hatta hiç yapma dinç olursun hayata mutlu olursun… fazla mastürbasyon insanı bunalıma sokar unutkanlık yapar. Sürekli yapma arzusu olur. Sperm azalır. Ancak sperm 90 günde bir yenilenir.

  • şakşakiye dedi ki:

   azalt tabi amk günde 1 ne haftada 1 yap bari duramıyorsan

 91. Birisi dedi ki:

  benim kalbim de nefes almKda zirlaniyorum ayrica basimda donuyor Azaltsam duzelirmi gunde 1 defa

 92. Dojaro dedi ki:

  Butün yorunları okumak 40 dakika aldı en etkilendiğim yazı 10 yaşindan beri 31 çeken çocuk 15 yaşına gelince 31 çekmemenin formülunü buluyor nasıl mı =))
  Kurana el basarak 1 aya kadar asılmayacağim diyormuş ve asılmıyormuş iyi taktik değil mi alkişlıyorum seni çocuk…

 93. Hasan dedi ki:

  25 yaşındayım. Kendimi bildim bileli çekiyorum. Bazen günde 4 5 defa ooluyor. Ama en az günde 1 kez kesin. Son zamanlarda bir isteksizlik bi sertleşmemesi bi erken boşalma olmaya başladı. Seneye düğünüm var. Azalticam bakalim fark edecekcmi ?

 94. Ygsogrencisi dedi ki:

  17 yaşındayım günde minimum 2 defa çekiyorum, boş vaktim yok ygs sınavına calısıyorum, bazen test çözerken çekiyorum, konu anlatımda çekiyorum ve enbüyük sıkıntısı biyolojide ezberlediklerimi unufuyorum acil yardom 2 ay kaldi sknava.

 95. Onesssss dedi ki:

  Ben kimi zaman haftada iki üç kez kimi zaman 3 4 kez yapıyorum yapmicam diyorum uç gün sonra aziyo yapmaya başlıyorum sonra pişman oluyorum yapmicam bidaha diyorum olmuyo kendimden nefret ediyorum bide sivilce yapmaz diyorsunuz ama ben 2014 ün yazında başladim ozaman hiç sivilcem yoktu ama yapa yapa artmaya başladı ve şuan anlamda baya sivilce var nasıl birakabilirim 31 i yardım edin

 96. Anonim dedi ki:

  14 yasinda kizim haftasonlari her gun 6 7 defa yapiyorum ve yaptiktan sonra kasıklarımdan yukarısı agrıyo neler oluyo ne yapabilirim

 97. ßerkan ßarbaros dedi ki:

  Bende de aynı sorun var , günde en az 2-4 arası çekiyorum . Her yaptığım anda ise güsül abdesti alıyorum , ailem banyoya günde defalarca girdiğim için şüpheleniyor , bırakman zor hatta çok . Ama ilgi odağı çekmediğiniz sürece bu şavaşı ( masturbasyon hissi ) hep kaybeden siz olursunuz .
  Ama İnşAllah Hemen Bırakırsınız

  • Keraneci dedi ki:

   bende hiç acımam bro 21 yaşındayım 5 6 aydır günde 3 4 posta a.q : :D:D haftada 1 2 kerede karıya gidiyorm

  • CANIM KARDEŞİM NE OLUR DİKKATE AL dedi ki:

   Arkadaşlar azalta azalta kesinlikle bırakın, vücut zaten zamanı gelince uykuda atar
   *erkwn boşalmaya sebebiyet verir(herkeste olmasada)
   *kişiyi bunalımlı bir ruh haline soktuğu bilimsel bir gerçektir
   *Kimse karısını tatmin edememwk istemez
   #5 vakit namaz %100 çözümdür eğer şuurluca kılarsan en azından haftada veya ayda bire düşer.(kendimden biliyorum)
   -Eğer testisten bacağa yayılan bir ağrı oluyarsa sende de benim gibi varikosel hastalığı var utanma doktora git mastürbasyonla alakası yokmuş(veya şu an tıp “var”demiy

   • Alparslan taçlı dedi ki:

    Arkadaşlar ben 55 yaşında evliyim günde en az iki sefer cinsel ilişkye giriyorum artı sevgilim var onunlada iki günde bir araya geldiğimizdede defalarca ilişkiye girdiğim halde doymuyorum ve sevgilim dayanamıyor beni eliyle boşaltıyor buda bana çok zevk veriiyor bu yıllardır böyle hiç zararını görmedim üstelik bana daha çok güven veriyor.tabi bu arada dışarda kaçamaklarda oluyor kısacası seks allahın bir lütfu kalktıgj müddetçe yapacaksın hakkını vereceksin arkadaş.

  • Anonim dedi ki:

   Bende 2 haftada bi cekiom birakamiom her cektimde gusul aliom şüphelenme yok ama birakmak istiom yine aklima gelio Allah yardımcımız olsun

  • Anonim dedi ki:

   Ben günlük en az 3 defa masturbasyon yapıyorum ne gibi zati olur

  • Reinalll dedi ki:

   Çok fazla hayal kurmaktan böyle oluyo cok fazla hayal kurarsaniz olmaz

  • PULKUTARLA dedi ki:

   Kardeşim. İstek geldigizaman hemn soğuk sıyla banyo yap ben tam 19. Sene bunu yapıyordum vallahi son dönemde soğuk suyla onu allahın izniyle durdurdum……birakirsan insan sağlığına fayda var..31.çekmek insanin psikolojisini bozuyor…v.s

  • gerdek basan dedi ki:

   Lan ahaha 2-4 nedir amk ya yakında yarrağın alev alırsa şaşırma amk kürdü ya

  • Fb dedi ki:

   Ilk baslarda karin ağrısı oluyordu şimdi rahatım birincidrn sonra zevk olsada yapamaiyorum ilerde birsey olurmu

   • alptuna dedi ki:

    Kardesim masturbasyonla ugrasmayacagin zamanla aktiviteler dene mesela resim ciz. Futbol oyna vs veya aklina geldigi an bu dediklerimi yap ve tek yanliz kalmamaya calis veya en son8 olarak dimi kitaplar oku namaz kil tevbe et

  • Anonim dedi ki:

   Beki sivilce cikiyomu

  • amkkk dedi ki:

   beyler futbol boks vs ağızınıza sıçar eğer iyi idman ve disiplin yoksa hiç bir sike varamazsınız futbol olarak tecrübeden söylüyorum ee neden kaçırdın olamadın amkdum derseniz amın suyu çok tatlı be beyler

  • pelin dedi ki:

   ben masaya sürtünüyorum

  • anonim dedi ki:

   Arkadaşım hiçbir zararı yoksa kellik yapıyor on saniyelik zevk için saçlarından olmaya değmez

 98. Yoj dedi ki:

  Hayatta bir kere oldu daha yapmadım bir şey olur mu

  • Anonim dedi ki:

   Erkek degilsin

  • SİZENE dedi ki:

   Günlük 1 çekiyorum bi sıkıntı olur mu bir de bnm ki hep kalkıyor yürürken okulda evde o yüzden her zaman ceketle çıkıyorum kalkınca üzerine örtüyorum

   ACAYIP psikolojim sikildi yemin ederim Acil Yardım Yorum Yapın

   • abi sözü dedi ki:

    Öyle olunca soğuk suyun altına gir. Çok fazla faydası var

   • Bay Yardımcı dedi ki:

    arkadaşım bende küçüklüğümden beri çekerdim küçükken üreme vs bilmezdim öylesine yapardım. Fakat ilerde yapınca anlamıştım bazen çok çeker bazen çekmezdim azıp devam ederdim. Fakat senin çözümün ve senin benim gibiler için çözüm bende. Aklınıza öyle şeyler getirmeyin, her gün banyo yapın ( fakat banyoyu 31 hızlanınca yapın ) iyi şeyler düşünün gelecekte neler yaşayacağınızı hayatı nasıl geçireceğinizi düşünün. Sonra bendede olurdu utanırdım her gün defalarca … kalkınca psikolojik olarak onu yenin! İlerde kendi iyiliğim için bunu yapmayacağım deyip töğbe edin. Çünkü ilerde (Allah Korusun) Çocuğunuz olmaz. Ben küçükken çekerken iyi hissederdim ilerde bıraktım fakat hala idrar yanması vs oluyor. Buda azalmaya devam ediyor bende. Hep iyi şeylere odaklanın. Şimdi söyleyeceğim şey biraz gülünç gelebilir fakat penisinizi düşman olarak sabırsız bir bela olarak görün ve ona izin vermeyeceğinizi öfkeli olarak belirtin. Bir hayvana kızar gibi. Ee tabi biz insanlar doğamızda var fakat bunu yenmemiz gerek. En önemlisi …. kadar zaman 31 çekmeyeceğim deyip yemin edin, ama o zaman içinde sakın ola ki 31 çekmeyin kurtulmanın yolu budur. Bu dediklerimi uygularsanız 31 denilen kara kuyudan iyi bir geleceğe açılan sorunsuz beyaz bir kapıya yönelirsiniz. Yardımcı Olabildiysem sevinirim. 🙂

  • azo dedi ki:

   Yenilersen iyi okur

 99. hasan dedi ki:

  19yasindayim 3,4 senedir neredeyse günlük cekiyorum. Çekmeden duramiyorum ve dol ne tam beyaz nede çok fazla kati bi silinti olurmu?

 100. Pentagon dedi ki:

  Arkadaşlar haftada 3 ten fazlası siperm sayısını etkiliyormuş.

 101. Sexepalite dedi ki:

  Gencler, mukemmel bir sex hayati istiyorsaniz bu masturbasyon olayini azginliktan ziyade saglik icin yapin. Beni zamanla anlayacaksiniz. 2 haftada bir yapin 😉

  • seks adami dedi ki:

   nasil yani masturbasyonu azaltirsak enis dahami guclu olur?
   bendeki sorun su gunde 2-3 kere masturbasyon cektikten sonra biriyle sex yamak istedigimde hazz almiyorum penis sertlesiyor ama sonra cabuk kuculuyor bunlarda masturbasyondanmi kaynakli?

 102. amk dedi ki:

  bir başladım mı bırakamıyorun 7 kere felen bagımlılık yaptı zor bişey beni kendimden geçiriyor ama genede yapıyorum kurtulamıyorum

  • osman dedi ki:

   beyler bence 31 cekmeyin cunki ilerki yillarda bayanlara karsi kisiyi pasif kiliyor eskiden ben gun de bazen 2 dafa yapardim sonra yavas yavas bayanlardan nefret etmeye basladim simdi 30 yasindayim ve sevismek istemiyorum anliyacaginiz ot gibi hayat yasiyorum siz siz olun genc yasta evlenin cunki 31 cekmek ile evlilik ayni sey degil bir bayanin koynunda olmak bambaska bir duygu ama vakti gecerse o dunygu zehir olur benimkisi pasiflesti artik ne olacak bilmiyorum eskiden demir gibiydi simdi kalkmiyor ben gercekten dogru soyluyorum ben yandim siz yanmayin yazik koca hayat bos oluyor ; keske beni birileri uyarsaydi

   • Kadir dedi ki:

    Yaw Dayı Evlenseydin keşke

   • telem dedi ki:

    doktora gittinizmi

   • Anonim dedi ki:

    Çocuğun oluyor mu

   • mert dedi ki:

    Kardesim bende aynı durumdayim 12 yıldır sertlik nedir bilmiyorum. Doktor doktor gezdim ama boş

   • Goca dedi ki:

    Hiç bir şekilde psikolojinizi bozmaz. Siz aldığınız terbiyeden dolayı bu hissi yaşıyorsunuz. Vücudunuzun ve yaradan’ın size verdiği üreme gücünü köreltmeyin. Hazreti Muhammedin bu gücü nedeni ile kaç tane eşi ve muta nikahlısı olduğunu inceleyin. İşleyen demir ışıldar.

   • Düşünen deli dedi ki:

    Haklisinda napalim bi akıl ver

   • Anonim dedi ki:

    Haklısın bence

   • deli keşanli dedi ki:

    aga günde 5 6 kere cekiyorm be suan 20 yasindayim inanki sevgilim olunca onunla sevisesim gelmiyo 15 16 yasindayken kizla bulusurdum görur görmez demir gibi olurdu zor saklardim valla bide opusup yavas yavas sevismeye baslayinca azgin kurt gibi olurdum aliskanlik yapti 3 4 yildir da canim istiyo dedigim gibi 5 6 kere cekiyorm ama artik sogdum gibi bisey evlenmiyorm da aq simdi sen boyle diyince iyice korktum ya nasil bi is bu ceksek ayri dert cekmesek ayri dert aq ya

   • MASTÜRBASYON BAĞMLISI dedi ki:

    vaay be bu yorumdan sonra 2 haftada 1 çekecem dayı sana yazık olmuş keşke bişeyler yaşayabilseydin

   • MASTÜRBASYON BAĞıMLISI dedi ki:

    arkadaşlar benim penisim ereksiyon hali 12 cm sönük hali 5 cm fakat bazen günde 5 6 defa mastürbasyon yapıyorum bazen haftada 1 kez fln mastürbasyon penis uzamasını etkilermi yaşım 15 liseye gidiyorum penis uzunluğum iyi mi

  • Ibrahim dedi ki:

   günde 3 4 defa mastürbasyon var vazgeçemiyorum çok zararlı mı

  • muzaffer dedi ki:

   Mastürbasyon zararsız

 103. Yapmış ve Bırakmış dedi ki:

  Yapıyordum ama birgün yaptım ve oramı ellesem akıyodu o derece sonra bıraktım artık yapmıyorum töbe ettim
  İnsan suya düştügü için değil sudan çıkmadığı için boğulur.

 104. psikiyatri doç.ece dedi ki:

  arkadaşlar gerçektende mastürbasyon yapmanın bir çok zararları var tm ruh olarak rahatlıyorsun ama beden olarak ileride çok acı çekersiniz elinizden geldiği kadarıyla ayda 3 defa yapın çünkü kısırlığa yol açıyor hem karşı cinse olan isteğinizde azalıyo benden size tavsiyee…

 105. erkek dedi ki:

  Erkeklerde iki gunde yapabilirsiniz.Günluk yapmayın tahriş olur bir iki güne gecer.Erkekler kızlardan aşırı derecede farklıdır.Gittiniz ortamlar sizin cekme isteginizg dagiştirir.Yani 5 dk önce yapıp sonra karı kızın içine girerseniz bida yapmak zorunda olursunuz.Penisg kucuk olup çekmeye calışanlar yapmayı

 106. Cenebettin dedi ki:

  34 yasındayım günde 5 yada daha fazla cekiyom yorumlardaki gibi utangac ve cekingenim ama zayıflamuyom 92 kiloyum sismamım yani ne kadar ceksemde zayıflamıyom enbuyuk sorunum elle 31 hic cekmem, 13,14 yaslarında ilk memüm yatarak sürtünmeyle oldu,ve yatakta 31 cekiyorum,elimi hic kullanöıyom,,,kamısı yatakta yüzüstü yatarak sürtüyom,
  .

 107. Tecrübe dedi ki:

  Slm arkadaşlar bu dert her insanda var,bendede bir zamanlar vardır,yaş 35 11 yıllık evliyim,bundan kurtulmanın tek yolu evlenmek yine olmuyorsa kaliteli bir cinsel yaşam,bu aslında bir alışkanlık biraz kurtulması zor ben yaşadım,kurtuldum çok şükür,inanın herşey beyinde bitiyor,

  • ANONIMKULLANICI dedi ki:

   Kardeş bana da arkadaşım soylemisti denemistim o gunden sonra kendimi günahkâr hissettim hemen gidip 2rekat namaz kıldım. Cok şükür şimdi yok istek oluuo tabii ama yapmiom

  • anonim dedi ki:

   ben 31 cekıyorum gunde en az 2 kere cekıyodum ama artık gunde bır defaya dustu 1 sene sonra döl gelmemeye başladı korkuyorum evlenemıyecegım dıye bırakmaya calısıyorum cok ciddi zararlar veriyo gelişemiyosun

 108. sdsfs dedi ki:

  cekmeyin cok günah

 109. isimsiz dedi ki:

  BEN KİZİM VE 13 yasimdayim gunde 10 defa fln cekiyorumdur… Ve boyum minbacik kaldi (1.57) ve adet duzenimde bozuldu. Ne kadar birakmaya calissam olmuyor kurtulmak icin ne yapabilirim?

 110. Sinann212 dedi ki:

  23 yaşındayım, hafta da 3 kez yapıyorum, her yaptıgımda da en az 5 kez boşalıyorum. Erken boşalmada var. Hemen 10 dk da 5 kez rahat boşalıyorum. Ne yapmam lazım

 111. yolcu dedi ki:

  pornaya kolayca ulasilabilecek ortamlardan olabildigince uzak durun, ben kizlara bakmamak icin buna basladim sonrasinda bagimli olup ciktim. depresyon , dikkat daginikligi, ozguven eksikligi, asosyallik , derslere adapte olamama gibi degisiklikler oldu, pek cok kizdan teklif almama ragmen ilgimi cekmedi , kisaca hayatanizi boka cevirmek istemiyorsaniz , bir kiz arkdas edinin ,sosyal olun aradaki farki goreceksiniz.

  • Ahmet dedi ki:

   Ben gunde 2 defa masturbasyon yapiyorum yani hafta da 12 kez en son zarari sperm dusuklugu yapti ve varikosel amelyati oldum o yuzden fazlasi zarar

 112. hellr dedi ki:

  Bir arkadaşın vesilesiyle mastürbasyona başladım..inan hiç çekmek istemiyorum ama 2-3 günde bir, 2 kere çekiyorum.. Açıkçası kendime yakıştıramıyorum..Ve de şunu gördümkü yalnız kaldığın zaman çekesin geliyor hep, ama aile arkadaş ortamın olduğu zaman unutuyorsun..

 113. QW:EQWEQWEQWE dedi ki:

  2 haftada 1 defa sıkıntı olurmu 13 yaşındaym

 114. Mümin dedi ki:

  15 yaşındayım ayda 1 yapıyorum kurtulamıyorum

 115. Birisi dedi ki:

  Arkadaşlar yorumları okurken birinin yorumu dikkatimi çekti. Kesinlikle fazla yapmak kalp çarpıntısına neden oluyor. Ben 17 yaşındayım ve günde 3 kere yapmadan duramıyorum ancak son 1 ayda kalbimde sıkışmalar oluyor ve kesinlikle sizi halsiz bırakıyor haftada 1 yapmaya bakın…

 116. mehmet dmrhn dedi ki:

  Türkiyeye kapitalizm geldikten sonra masturbasyon arttı. ondan önce bu kadar yoğun ereksiyon olmuyordu kimse neden çünkü. öncelerde dayanışma vardı. aşk vardı sevgi vardı.şimdi..paran yoksa sekste yok mantığı ee insanlarda bu sebepten ötürü. masturbasyona yöneliyor. yanlışım varsa söyleyin….Aşık olmak isitoyrum.

  • Eski Aşık dedi ki:

   Boşver aşık olmayı be kardeşim,ben oldumda ne oldu mal gibi kaldım ortada aklımdan çıkmıyor amk.Git 31 ini çek mastürbasyon yap en iyisi aşık olma mazallah günde 2 kere çekiyorum pişman degilim 😀

 117. nedim dedi ki:

  hergün 6 senedir yapı yorum hergün gümde 5 defa sivilceler çavaldı 18 yaşındayım öyle işte

 118. eren dedi ki:

  19 yasındayım ilk masturbasyonu öğrendiğimde 1 2 kere masturbasyon yaptm 7.sınıftaydım daha sonra hiç masturbasyon yapmadım kendiliğimden veya rüyada boşalıyorum ama hiç mastürbasyon yapmıyorum ileride bi zararı olurmu

 119. Tanınmaz Kişi dedi ki:

  Baba oğluna bir soru sormuş;

  Baba: Günde kaç defa çekiyorsun?
  Oğul: 8
  Baba: Ben 1

  Çocuk aylar sonra babasının ona sorduğu soruyu sormuş;

  Oğul: Baba günde kaç defa çekiyorsun?
  Baba: 1
  Oğul: Ben 0

  Fazla yapmayın 3-4 güne bir yapın yoksa kalkmaz

 120. realist dedi ki:

  beyler anne boyu 155 baba 168 abim 178 179 benim yaş 17 oldu boy babamın boyu kadar uzarmıyım hic mastürbasyon yapmazssam

 121. Anonim dedi ki:

  Mastırbasyon yapmak hayattır.. .

 122. john2 dedi ki:

  kesinlikle fazla yapmamınız öneririm, ben bunu fazla yapmanın yüzünden hayatım mahvoldu gerçekten böyle, bunun az olmasında zarar fazla olmayabilir ama haftada 5 6 defa yapmak ve hayatının büyük kısmın böyle olması psikoljiyi gerçekten bozan bişey, hem manevi olarak insan ilişkilerini kötü yapıyo, kötü bir enerji oluşarak kötü enerjileri kendimize daha çok çekiyoruz ve Allahın yardımından mahrum kalıyoruz, bunu dışında zihinsel psikoljik ve bedensel zararları var, bunu bilim adamları psikoanlistlerde böyle söylüyor araştırabilirsiniz, haftada bir defadan fazla olmasının hem ruh hem fizksel sağlık yönünden çok zraralı olduğu söyleniyor, sporcular bile fazla gece hayatı seks giibi şeylerden performansları düşer kolay sakatlanır, çünkü bu az olursa fazla değil ama aşırı olması durmunda gücü azaltan verimi düşüren birşey, ayrıca suçluluk duygusunu artıran psikoljiyi olumsu etkileyen bişey, sağlık yönündende gerçekten biçok zrarı olan bişey, tabi az olması değil aşırı olması uzun yıllar sürekli haftada 5 6 defa gibi oranlarda olması çok zarrlı, bu benim yaşadığım bişey, ben yıllarca bu şekilde fazla yaptım ve bundan dolayı piskoljim bozuldu insanlarla olumsuzluklar yaşamama kadar yol açtı ve hayatım mahvoldu, psikolojim bozulduğu için çalışamadım ailemle ilgilenemedim ve bunda bunun payı büyük, yani aşırı olması psikoljimi bozdu, ben gerçketn yaşıyorum bunları bi örneğiyim bunun, bunu uzamanlar psikoanalistlerde söylüyor, gerçekten her yönden fazla olursa çok zararlı birşey, alkol gibi onunda fazla olması çok zararlı, size tavsiyem sakın aşırıya kaçmayın yapıyosanızda az yapın aşırı olursa çok zararı var, bazı sitelerde haftada 5 6 kez yapılması iyi gibi yaızlar var ben bunların hiçbirine katılmıyorum, bunu fazla zaralı ben bunu yaşadım psikoljim bzouldu ve çalışamadım bunu payı büyük, ama bende gerçekten çok fazla olıyodu uzun yılar haftada 5 6 7 defa ve bu bozdu psikoljimi hayatım insan ilişkilerim hepsi olumsuz etkilendi, çünkü manevi olarakta gerçekten öylede biz zaraı var, Allahın sevgisindende uzaklaşmak, fazla olduğu zmana irademiz zayıflıyor ve kötülüğe yol açacak bi durm oluıyo buda Allahın sevgisindende mahrum kalarak manevi zararlarada yol açıyor, insan ilişikerinde günah olduğu içinde kötü durumları çekiyoruz kendimize, ben bunları yaşadım fazla yapmamanızı tavsiye ederim, uzun yıllar olmassa ve ayda bikaçdefa olması fazla zararlı olmayabilir ama fazla olursa kesinlikle zararlı, aşırıya kaçmamanızı tavsiye ederim

  • Anonim dedi ki:

   Gercektende haklisin, benimde hayatim mahvoldu, psikolojim bozuldu,Rabbim sonumuzu hayir etsin. Kesinlikle uzak durulmali

   • isimsiz kahraman dedi ki:

    Arkadaşlar çok masturbasyon çekerseniz insanlarla iletişm kopar piskoloji bozar onun için her şeyin fazlası zarar sadece haftada birkere banyo yaparsanız amenna hergun hergun olmaz benden tafsiye

  • Anonim dedi ki:

   bak kardesim ben 13 yasindan beri cekiyorum ilk c3ktigim zamanlar dol gelmezdi zevk gelirsi ve sonra bunu artirarak cogu kez yapmaya basladim ve en son kisir oldum suan 18 yasindayim dolum bile beyazz gibu bise geliyor yapmayin hem diger yondeb cok zayiflatiyor eritiyor bitiriyor ha ayda 1 jez yada 3 ayda bir kez yap kariya gidecegine hem dini acidanda cok gunah benden size soylemesu hadi iyi aksamlar

  • inadına masturb dedi ki:

   yav sen ne konuşuyosun ya? inan bana psikolojimi bozdu demesen bile ben senin sakat, özğrlü gşbi bişey olduğunu düşünücektim zaten. kurduğun cümlelere bak masturble psikolojisi bozulmuş adam falan tanımıyorum ben sorun sende.

  • Allahın bır kulu dedi ki:

   bunu okuduktan sonra bida ha yapmıyacam

 123. ... dedi ki:

  Ben yapmaya basladktan sonra adetim düzensiz oldu 4 yıldan beri böyleydi bir çok ilaç kullandm ise yaramadi bende brakmayi denedim ve gerçekten düzeldi bilmiyorum belki benim bünyemde böyle bi etkisi olmuştur

 124. Ekto_27 dedi ki:

  Arkadaşlar yapmanızın zararları elbette var özellikle vücüdunuza aldıgınız besinleri emer ve sizi halsizleştirir kansızlık uykusuzluk yapabilir ve mümkün oldugunca sosyal olun 7 24 sex yapın demiyorum sosyal olun

  • Yapmamızdaki faktörler dedi ki:

   Erkeklerin vücudu sperm üretmek üzerine programlıdır fazla dölü 3 şekilde atarsınız 1ilişki 2 rüyasal ilişki 3de manuel mastürbasyon yani çoğu zarar azı yarar

 125. hsyn dedi ki:

  biraderler günde 5 defa 3 defa yaparım ne yapalım başka yapacak bişey yok gidip para ile zina yapacagıma birine tecavüz edecegime yaparım normal bişey

  • Anonim dedi ki:

   işte siz kendinizi boyle kandiriyorsunuz kardesim bunun dogrusu zina veyahut birine saldırma tehlikesindeysen yapacaksin ozaman günah yok ama zevk icin yaptinmi günahtir kendinizi boyle kandirmayin

  • her hangi biri dedi ki:

   arkadaşlar ben kizim her gün 6 8 kere felan yapıyom ve 3aydır adet olmıyom 13 yasindayım 1 seedir bu illetle boğuşuyom n olur biri mantıklı cevap yazsın bana

 126. 31adam dedi ki:

  Günde 15 16kez çekiyorum 13 yaşındayım 15 cm zararı varmı

 127. batu batu dedi ki:

  Bu okuduklarımdan sonra bende yapmamaya karar verdim.İrademe hakim olmayı denicem öğreticem hakim olmayı beş vakit namazımı kılıyorum zaten arada yasin süresini okuyorum inş. bu illetten kurtururuz hepimiz…

 128. İSİMSİZZ dedi ki:

  BİR KIZIM 2 AY SONRA 1 KERE YAPIP 2 HAFTA SONRA TEKRAR YAPMASI NORMAL Mİ ? ARTIKK HİÇ YAPMAYACAĞIM

 129. Agent 47 dedi ki:

  Arkadaşlar mastürbasyonu bırakmanın en etkili yöntemi YALNIZ kalmamaktır.Olabildiğince aileniz veya arkadaşlarınız ile vakit geçirmeye bakın.

  • Anonim dedi ki:

   Aynen bendede öyle yalnız klaınca çekesim geliyor

  • Anonim dedi ki:

   Doğru söledin

  • Ahmet dedi ki:

   Aynen kardes yanliz kalinca seytan vesvese veriyor katlyorm sana

  • Anonim dedi ki:

   Haklisin ben haftada 3 kere yapardim 2 haftadir işden cikip eve gelip tek basim oturuyordum ve simdi geriye baktigimda 2 haftada 19 kere yapmisim belkide daha fazla simdi ise kendimi kotu hissediyorum kotu biriymisim gibi biraz sucluluk duygusu basladi ne bilim nefret ediyorum kendimden disarida bi kizla tanisiyorum mesela hemen o kiza kalkiyo neyse bi iki rekat namaz ve yanliz kalmamak azaltir diye tahmin ediyorum bakin ben bi ara namaza başlamistim bi kiz gelince aklima tovbe falan diyordum igrenc diyordum bende namaz kadar guzel bisey yok şu an bunu yazarken cünüpüm ama şu an mantikli dusunuyorum aksam olunca yine 😉 neyse vurmucam artik

 130. by_checkhici dedi ki:

  Arkadas dayanamiyosan cek gitsin yapcak bisey yok kuruyana kadar cek
  Napalim pasarassizligin gozu kor olsun evlenseydin cekmeye ne gerek kalirdi ki

  • Doktor dedi ki:

   Gencler Fazla Masturbasyon erken bosalmaya penisinizde egrilige unutkanligina ruh sagliginizin bozulmasina neden olabilir. 20 gunde bir kez yapmanizinsakincasi yoktur.

   • fırat dedi ki:

    Peki neden doktor bey

   • gast1234 dedi ki:

    mrb doktor bey bi sorum olacakti
    10 gun boyunca yogun bisekilde gunde 3 4 key partnerimle sex yaptim hersez ok sonrasinda 1 hafta kadar hergun 3 4 kez masturbasyon yaptim ve en son yaptigimda bir damla kan geldi ve simdi ucan disi sinek bile etkilesim gosteren penisim simdi zeterli sertlige bile ulasmadigini goruyorum yasim 28

   • Anonim dedi ki:

    En doğrusunu sen sölüyorsun kurtulma Yolu’da söle

   • azerbaycan dedi ki:

    bendeki sorun su gunde 2-3 kere masturbasyon cektikten sonra biriyle sex yamak istedigimde hazz almiyorum penis sertlesiyor ama sonra cabuk kuculuyor bunlarda masturbasyondanmi kaynakli?

   • Yabancı dedi ki:

    Peki bırakırsak bunun zararları ne zamana geçer

  • emre dedi ki:

   yap yap

  • Anonim dedi ki:

   Genelde evli olanlar bu şıkkını yapıyor!

 131. MUHAMMED dedi ki:

  BEN NORMALDE ÇEKMEM KENDİMİ BİLİYORUM AMA TÜM BU OLANLARIN TEK SEBEBİ KUTSAL KİTABIMIZ KURANI KERİMDEKİ BELİRTİLDİĞİ GİBİ ÖRTÜNÜLMEMESİ DIŞARDA KIZLAR MİNİ MİNİ GİYİNMESE AKLIMA BİLE GELMİYİCEKAMA O PİSLİK DÜŞÜNCESİZLERİN BACAKLARI SAĞOLSUN GÜNAH İŞLİYORUZZZ YAŞ 16 DAVAR GİBİ HER GÜN ÇEKİYORUM 1 KERE

  • Anonim dedi ki:

   Demekki pislik senin gözlerinde ve aklında yani sende nefis Patron sen nefsine köle mini leri giyenleri suçlama nefsine çeki düzen ver

   • Anonim dedi ki:

    Siz milleti tahrik edin sonra bakma oldu cnm. Sizmisiniz sapık, bizmiyiz sapık

    • birisi dedi ki:

     Kuyumcu vitrinlerindeki zenginlikte tahrik ediyor insanı
     sıkıyorsa uzatsana elini
     yolda yürüyen bir kadına sataşmak kolay tabii

    • aaa dedi ki:

     Avrupada herkes miniyle geziyor ne bakan var ne kötü düşünen.Kendi kötü zihniyetinizin,görgüsüzlüğünüzün,ahlaksızlığınızın suçunu başkalarına yükleyeceğinize kendinizi terbiye etmeye bakın.Baksan ülkede herkes ahlak hocası ama tecavüz ,taciz olayları bizdeki kadar başka bir yerde oluyor mu acaba?

     • Sikici dedi ki:

      Avrupada herkez verdiği için kimse bakmıyor.

     • Gakko dedi ki:

      Avrupada evlilik disi iliski cok her gece bebek gibi kizlarla beraber olunca bakma geregi duyulmuyor anladinmi

     • ANAKONDA dedi ki:

      BURASI TÜRKİYE AVRUPA DEĞİL.AVRUPA MÜSLÜMAN ÜLKE DEĞİL ORDA NAMUSDA ÖNEMLİ DEĞİL.YANLIŞ ANLAMA AMA KIZLAR YADA KADINLAR TAHRİK EDECEK ŞEKİLDE GİYİNMESE KİMSE BAKMAZ.AYRICA PEYGAMBER EFENDİMİZE CENNET CEHENNEM GÖRÜNMÜŞ CEHENNEMDE KADINLARIN DAHA ÇOK OLDUĞUNU GÖRMÜS… GERİSİ VARGİT SEN DÜŞÜN

     • Anonim dedi ki:

      Evet aaa kardesim cunku avrupada sex serbest nedeni ise ayrim yok guzelide cirkinide sex yapiyor o yuzden adamlarin gozu doymus o yuzden turkiye afedersin daha abaZa

     • Anonim dedi ki:

      Avrupada kimse ifetini korumuyor yani bi başıkma ile beğendiği erkekle korkmadan kizlar yatiyor veya erkekler bu dayede sex yapiyorlar bizim ülkede ise kılığı bozulmuş birisiyle kimse evlenmek istemiyor o yüzden sex yaşami türkiyede %90 evlenince oluyor bu yüzden evde kalmış yada daha bi baltaya sap olamamis insanlar mastürbasyona başvuruyor

     • Anonim dedi ki:

      Avrupada herkes mini giyiyo ama orda mini giyenleri fake taxi hallediyo

     • doğrucu dedi ki:

      avrupayı araştır bakalım tecavüz oranlarını falan bi de arabistanı araştır da sonra konuş erkek de kendi nefsine baksın ama kadın da baksın

   • Anonim dedi ki:

    Bütün pislik kızlarda nerdeyse soyunacaklar şeytan artık etrafta dolaşıyo bayanlar saklanacak yerlerini açık bi şekilde belli ediyor cami imamını getirden tahrik olur..

  • Anonim dedi ki:

   Bakmazsan çekmezsin

   • halktan biri dedi ki:

    Yahu o mini mini etekli süt gibi bacaklara bakmamak için 15 yirmi yıl hiç aksatmadan nefs terbiyesi almak lazım. kolaymı bakmamak… eğer sen erkeksen ve bakmıyorsan ya evliyasın ya da ibnesin… eğer nefsini teskiye etmiş evliya isen elinden öperim, eğer öbür türlü isen ben karışmıyorum…

    • cilekes dedi ki:

     Bizim adetlerimizden evlenmeden yapamiyoruz o nedenle her sey evlenmeye birakilirsa bizde el sikmeye alisiyoruz

    • Akillandim dedi ki:

     Kizlardan cok aileler suclu! Kizlar bu etekleri giyerken sexi cagirmak icin aaa ne güzel bacaklari var desinler diye giyiniyorlar bende giyindim yillarca Ve tek düsüncem bacaklarimin güzel gözükmesiydi takiii erkeklerin bakis acisini kesvedene kadar! 32 yasimda teseddüre girdim cünkü anladimki aaaa ne güzel bacaklari vardenilmiyor beni. Bedenim üzerinde hayal kurulup masterbasyon yapiliyor o an kendimi igrenc bir faise gibi hissettim. Ve minili gezen Kizlar abaza degil Aptaldir! Ve müslüman toplumu kirleten beyinsizlerdir!

  • ... dedi ki:

   Azgın boğaya bak be

  • Ossma dedi ki:

   Aynn kardesim sende haklisin

   • Admin dedi ki:

    Lüften Dogru Konusalım !

   • Furkan dedi ki:

    Ulan herkes ne konuşmuş be sizene arkadaş kişinin kendi hayatı kimi şerefsiz bile demiş sana ne oluyo ki adam istediği kadar yapar hiçbir zararı da olmaz

   • Arnavut dedi ki:

    Masturbasyon gerçekten gençlerin en büyük felaketi. Sagiliklari kotulesiyor sebebi nedir diye soruyorlar. Çeşit cesit hastaliklar çikiyor sebep nedir diye soruyorlar ama kendi mezarlarini kazindiklari bilmiyorlar.

  • Anonim dedi ki:

   O dedigin sadece sebeplerden bir tanesi.
   Bu da bizim imtihanimiz biz bunlara ragmen bu zorluga ragmen sabredecez ve mucadelemize devam edecez iste o zaman biz de kazaniriz ..Ne kadar zor olursa o kadar degerli olur sevabi da mukafati da o derece fazla olur insaallah.Ben de birakiyorum artik gercekten igrwnc bir sey .
   Kwndimizi de kandirmayalim beyler ve bayanlar. Lutden kendimize bu cirkin isi yapmak icin bahane aramayalim.
   Hahatinda tek bir defa yapmissan bagimlisindir artik kendinize gelin bagmli oldugunuzu hasta oldugunuzu kabul edin.ve herkes kendisinin doktorudur Alllaha dua edelim birbirimize genclerin cogu ayni dertten muzdarip ne yazik ki
   Ama biz bu duzene sisteme lanet ederek basariya ulasamyiz.Evet lanet olaun siateme duzene bizi bu hale getiren internete falan diyerek sorumlulugu baska araclara atamayiz.
   Allah herkese bi irade vermiz.Belki sayisi az ama hayatinda mastrnsyn yapmayan arkadaslarim var ailede biyiyo her sey aile bunlari bilmiyor endiselenmiyir pek onem vermiyor .Ama aile dikkat ederse cocugu bos avare birakmazsa cocuk asla bulasmaz boyle bir seye tamam.her neyse uzatmadan soyluyeyim.
   Evet b simdi lanet okumayi birakalim ve nefsimize dobelim allah bize Bir irade vermis onu kullaniriz sorun telefon internet acik saçik kadinlardan ziyade irade sorunudur.
   Biraz irademize guvenwlim.ben ki sigarayi bile birakmis bir insanim 6aydir icmiyorun ve canim cekmiyor cunku igrenc oldgunu ihtiyacm olmadgni biliyorum yapabilriz guvenwlim kendimize iradesizim deyip atmayin oyke hayir irade ayni irade bunu gelistirnwk tamamen bizim elimizde…vesselam dua edin irademjzi bu illeti birakarak gelistircwz zor degil gercekten zaten 1ayda tamamen unutur gidersin zamanla sadece 2hafta savret yeter her sey duzelecektie

  • Anonim dedi ki:

   Oyle çevrenden etkilenmemeli bu durumu aşmak için kendini aileni düşüneceksin nitekim seninde annen seninde bacin vardir bu sekilde düsünmek lazimm

 132. Anonymous dedi ki:

  Açıklıyorum temel nedeni porno.Ben bi keresinde 1 ay internetsiz kaldım.Hiç canım istemedi.Çavuşta sıkıldı demekki

 133. sedat dedi ki:

  22 yaşindayim şükürler olsun hic yapmadim uyurken rüyada oldu İki kere birdaha olmadi gerek duymuyorum

 134. süpermen dedi ki:

  Ben haftanın her günü ve günde 1 kere yapıyom bunu 7.sınıftan beri yapıyom şu an üniversite 1 zararı olurmu ?

  • Anonim dedi ki:

   Kendi bilgilerime dayanarak söylüyorumki haftada 1kez yaparsan zararı olmaz ama genede azaltmaya çalış

  • ALFA dedi ki:

   Bende 6. sınıftan beri neredeyse günde 1 2 kere yapıyorum ama , yappmak istemiyorum nasıl durdururum yada azaltabilirm 8.sınıftayım şimdi

  • Anonim dedi ki:

   Ne zararı olur çekin kardesim bn saate iki kez çekiyor

 135. Cabbar dedi ki:

  Abi ben 31 çekerken tahriş oldu şimdi boşalırken kan geliyor çok erken boşalmaya başladım kadınınkolunu bile ellesem boşalıyorum ama iyiki zina yapmıyorum çok şükür

 136. Deli dedi ki:

  Nahlet olsun beee

 137. ferhat dedi ki:

  baylar gerçekten öncelikle mastürbasyonda ki zararlar şöyle:sivilcelenme ve iz yapar saatler veya gün geçtikçe,kalp ve ritimlerde bozukluk ve kalp sıkışma gibi durumlar görülür.erken boşalma.bu durumlar kesinlikle doğru yöntemler diğerleri yanlış…

 138. Suat dedi ki:

  mk burdan anladım ki insanlar çocuklarını 18 – 20 civarı evlendirmeli yoksa hayatı hep böyle çekip kendini heder etmekle geçiyor. ama evlilik çok zor oldu kızlar para istiyor, ayrı ev istiyor, kariyerli iş istiyor..

 139. ercan dedi ki:

  Boy uzatma konusu saçmalık bence

 140. hardcore dedi ki:

  Son 1aydır iyice arttı günde3,4 artık günün çoğunu uyuyarak geçiriyorum bıktım kimi zaman sikim kopsun diyorum ama kopmasın

  • Anonim dedi ki:

   Bnde som iki aydır günde dört bş herkese ishal oldum diyom tuvaletten cıkmıyom

  • ali dedi ki:

   12 yasidan beri cekiyom25 yasindimm ölüm geldii hastaladimm artikk imkaniniz varsa hemen evlenin cok pissmanim caaresi yok hastaliginn

 141. deniz dedi ki:

  Masturamasyonu ben genelikle her aksam ederim ve seyim her aksam yatinca kalkar inmez hic sizce bii žarari varnish 17 yasindayim 18 girecem bn hayatimda kkendimden yasca buyyuk kadinlarla kizlarla sexyapdim bu olay boy uzamasiba ve yuzumde sivilceye kisacasi bedenimde biseye yok acarm arkadaslar

 142. Nurullah dedi ki:

  Hergn bosaliyorum nasil kurtulabilirim. Ve bitmek bilmeyem sex istegim vr sevgilim simdiden bikti 2satte 4 5 kez bosaliyorum ustune neresind gelirse ve arkadanda basladin artik tutamiyrum kndimi..

 143. Mimar dedi ki:

  valla ben yıllardır hergün en az 3 en fazla 8-9 denediğim oldu abartısız. hiçte birşey olmadı tek zararı kilo alamıyorsun birdeki halsizlik yorgunluk oluyor birdeki erken boşalmaya yol açıyor. aldığın zevki azaltıyor bi süre sonra. mesela ben çok kızlarla ilişkiye giren biriyim yurtdışında yaşadığım için çoğu zaman bazı kızlarda ereksiyon sorunu yaşadım hani kız önümde çıplak yatıyor ama soktuğum gibi içinde iniyor veya kalkmıyor ne bileyim hadi birincisini zorladık boşaldık ikincisi kalkmıyor falan veya boşalamıyorum. ondan sonra şunuda belirteyim 5-6 dan sonra damla damla gelir ve çok şiş hissedersiniz ağrılar olabilir ve hatta kanla karışık spermde gelebilir. daha sonra söyleyebileceğim aslında zararı hem var hem yok ileri yaşlarda belki bi ihtimal sertleşme sorunu yaşanabilir. bir tane fıkra vardır duymuşsanız bi adam varmış birde babası adam evlenmiş hergün 3-5 3-5 karısına pompalıyormuş babası nasıl gidiyor hayat demiş iyi demiş 3-5 3-5 gidiyor demiş babası da demişki oğlum 1 1 1 git her neyse 1 ay sonra babası yine sormuş baba demiş 2-3 devam demiş. oğlum 1 1 1 git demiş, 3 ay sonra babası sormuş baba haftada 1 demiş derken tık yok. ben halen 1 1 1 gidiyorum demiş babasıda anlayana

  • Anonim dedi ki:

   kısaca iş bitmiş kuş ötmüyor 😀

  • sehriyar111 dedi ki:

   bak bendede aynen boyle oluyor 2-3 kere 31 cektikten sonra bi kadinla sevisem tam sertlesmiyor sevisiyoruz falan ama icine sokunca kuculuyor dikkatim dagiliyor hemde heycan oluyor biraz 31 cekerken dimdik ama 31 den sonra kari yaninan gitdigimda tabi 2-3-4 kez ceki gitdigimde oyle oluyor hazz almiyorum

 144. Gülşen dedi ki:

  Ben ayda 1 2 gün yapiyorum ve 2 gunde 7 defa falan oluyor bayanim ve adet oncesi cok ihtiyaç duyuyorum benim yapma sıklıgimda bir problem var mi acaba ve ilerde sorun olabilir mi zevk alamama gibi

 145. KIZ dedi ki:

  günde 1 defa yapıyorum bu bile fazla durduk yere tahrik oluyorum yapamadan duramıyorum nasıl azaltıcam nolur cevaplayın -kızım

 146. mertcan dedi ki:

  😀 hahaha beterin beteri varmıs bende 20 yasındayım bos zamanlarda bende yapıyorum yapmıcam dıyorum yapıyorum bunun sebebi işsizlık gidin gezin sosyal hayatiniz olsun calıstgm zamanlar iyidim gunde 4 5 kere yapıyodum rahat smdı hıc yapmamaya calısıyorum gunde 1 en fazla ah bu genclık ahh 31 olmasa tecavuz cok olurdu baksana mılletımıze 😀 masallah

 147. gndgdn dedi ki:

  ne gelirse işsiz insandan gelir

 148. Anonim dedi ki:

  Xeyr zererlidir yalan danismayin.

  • Anonim dedi ki:

   Arkadaslar 11 yasindayim yeni basladim bende durduramiyorum bunlari gordukten sonrads bieakmak istedim tamamen gunde 2 kere yapiyorum ama ergenlik doneminde oldugumdan bir zarari olmaz demi?

 149. engin dedi ki:

  Mastürbasyon yapmak zararlıdır. Yapmayın. En fazla 15 günde bir falan yapın

 150. kadir dedi ki:

  yaşım 18 bende çok masdürbasyon günde 4 defa 31 çekiyorum tükürüp tükürüp elime 3-5 posta atıyor vaz geçemiyorum çok orgazm oluyorum canım çekiyor porno açıp izliyorum hoşuma gidiyor kendimi bildim bileli 4 yaşımdan beri çekerim bişeyim yok 😀

 151. ısımsız (erkek) dedi ki:

  Ben haftada 2 kez yapıyorum sorun olur mu ya suan 7 sınıftan berı cekıyorum 8 de bosalmaya basladım sımdı 10 sınıfım haftada 2 zararı olur mu kı. Haydar Dumen haftada 2 ye ıdeal dıyodu.

 152. 192891928328 dedi ki:

  Selam arkadaşla

 153. comolokko dedi ki:

  abi bi gün 9 defa üst üste çektim penisimden kan geldi şimdi boşalırken menimde kan oluyo babama söyledim deden mastürbasyon yaparken kalp krıizi geçird sakın yapma dedi babannem yakaladı bi kere okudu üfledi Allah a şükür 3 e düştü günde 3 kere çekiyorum boyum 180cm kilom 48 kas yapmaya çalışıyorum ama yarıda kesip 31 e gidiyorum yardım edin beni bu hayattan kurtarın.

  • Anonim dedi ki:

   Ne adamsin

  • Anonim dedi ki:

   Risalei nur oku genclik rehberi

  • Anonim dedi ki:

   American pie

  • as dedi ki:

   Vücut geliştirmek için testesteron hormonunu en alt seviyeye indirmen lazım yani anlıyacagın ya masturbasyondan vazgeç yada vücut geliştirmekten

  • zafer dedi ki:

   evlennnnn…..

  • allahın bir kulu dedi ki:

   Kardeşim hayatta herkes yanlis yapabilur ve herkes seytana uyabilir.bu insanin icinde olan birsey. Bu durumdada oldugu gibi bir yanlistan donmenin tek yolu Allaha (cellecelalu) siginmaktir Allaha sigindiginda ve ondan tovbe dilersen butun kotu aliskanliklarindan Allahin yardimiyla kurtulabilirsin. Allah yardimcin olsun.

  • Anonim dedi ki:

   en iyisi namazlara git 2 hfta götürüyo ama her gün gidersen ömür boyu kurtarıyo en iyii her gün gitmek

  • Reis dedi ki:

   Yeminlen gülmekten yerlere yattım KB kardeşim de dedenede bu arada mekanı cennet ola kötü gitmiş bea ben günde 4-15 arası degisiyor asıldığı ama nazar değmesin deyin sjakfjaj alet sapasağlam ne yara ne tahriş ne kanama her postadan sonra spermlerm azalıyor ama yarii chekicipower aynı miktar depoya fulleniyo yalnız ereksiyon hali 13 cm küçük değil ama büyükten sayılmaz vucuma verdiği zararlar sürekli yatma isteği aciktinda yemek yemeye bile Gidememek bu gibi şeyler neyse psikolojik olarak da insanı zevke getirsede yok olm geceym bu ayakları sağlamış maşallah Allah zeval.vermesiama okulla birlikte azalticam ins

 154. masturubasyonel duygu dedi ki:

  Aaa keske yapmasaydim uff amk ya gibi hisler olusyor ve basim oldukca cok donuyor ozellikle geceleri cekince basim cok.donuyor sebebi nedir lutfen cevaplayin attircam saga sola

  • asjkdknzuknck dedi ki:

   Evet abi son 1 aydır iyice arttı günün çoğunu uyuyarak geçiriyorum bıktım kimi zaman sikim kopsun diyorum içimden ama kopmasın

  • isimsiz dedi ki:

   dostum benim de zamanında başım dönüyodu. meğer kalp ritmimde sıkıntı varmış. her başı dönenin kalbi problemlidir diye birşey diyemeyiz tabi belki başka bişeyin vardır. ama git bi baktır derim

   • Anonim dedi ki:

    Kardeş bendede 14 yaşlarrimda baş dönme problemi oldu doktora gittim ve benimle tek konusmak istedigini söyledi girdim odaya fazla mastürbasyon yapiyormusun diye sordu ama ben yapmiyorum diye yanit verdim fakat yapiyordum hatta baya abartılı şekilde serum verdi1 hafttada hergün 2 tane serum yedim sora düzeldi ve tsburcu oldum suan yaşım 19 geçen sene kalp ritim bozuklugu sikayetiyle gittim ritim bozuklugu tespit edildi yani kısacası geecekten masturbasyonun bu konuda etkisi yüksek.

 155. hayallerini düşün. yapmayacam de.. dedi ki:

  Maaturbasyonu kademe kademe azaltacaksın. 1 günde 2 3 se bunu. 2 günde 1 2 ye indireceksin. Sonra 2 günde 1 e sonra 3 günde 1e derken 4 günde hadi en az 1 2 diyelim. Sonra 5 6ngünde 2 derken haftada 3 4 en fazla yalnız gün aralığı çok önemli. 1 hafta 8 kez çeken birini düşünün. Bu kişi p.tesi sali carsamba pwrsembe 2 ser kezde yapabilir. P tesi carsamba cuma pazar iki kezde yapabilir. Yine 8 oluyor. Gunleri azaltmak sizin elinizde. Unutma. Eğer metodu uygularsan leylaya kavusman yakindir. O senin mast
  Birakmani bekliyor olabilir.

 156. xxxxxxxxxpornoxxxxxx dedi ki:

  ben hiç tutamıyorum dişimi sıkıyorum olmuyo en fazla 5 daka dura biliyorum yerımde olmuyo tutamıyorum çek amk çek

 157. Kadir dedi ki:

  Bende Çok Yapıyorum Yaşım 20 Günde 3 Defa Çekiyorum Ve Kasıklarda Ağrı yapıyor 🙁 Çekiyorum Sonra Pişmanlık duyuyorum Üzülüyorum dışarı bile çekmek istemiyorum Dışarı Çıkıyorum Dışarıda büssürü Çıplak ister istemez bakıyorum aklıma giriyor sonra masturbasyona internetten porno açıyom izliyorum boşalıyorum bıktım artık bırakmak istiyorum bırakamıyorum namazımıda kılıyorum ama dışardaki insanlar beni bozuyor lanet olsun 🙁

 158. Yiğit dedi ki:

  bu demek oluyorki biz türkler kafamızı değil sikimizi çalıştırmış oluyoruz 😀

 159. Anonim dedi ki:

  s.a 31 çekmeyin bende çekmiycem artık namaz kılın gerçekten

 160. Cenabet dedi ki:

  Adım okulda cenabete çıktı gusül tutamıyom günde en azından 2 kere çekiyorum ve
  bırakmak istiyorum ama internet yüzünden olmuyor kiloda alamıyorum ne yapcağımı bilemedim bağımlılık oldu

 161. bizzat tecrübemdir ... dedi ki:

  arkadaşlar kesinlikle fazla yapmayın ben yaptım zararlarını (ciddi) gördüm .sperm oluşumu sırasında vücutta ciddi oranda protein ve vitamin harcanır siz bu işi abarttığınız zaman bu besinlerin eksikliğini hissedersiniz EN ÖNEMLİSİ SAÇLAR saçlarınızda beyazlama veya dökülme görülür. Ha eğer diyorsanız ki ben hem günde 3er 5er çekerim hemde yeteri kadar beslenirim buyrun yapın ama inanın kaybedilen protein ve vitamini yerine koymak çok çok çok zor sonradan çok pişman olursunuz

 162. Karhanacı dedi ki:

  Masturbasyondan sıkılınca karıya gıdıyorum rahatlıyorum hdkjddhkdhdkhdd .D

 163. Emreeeee dedi ki:

  ben 3. sınıftan belli çekiyorum 31 ve şuan 8. sınıftayımmm 19. cm ve çekince bende sivilce yapıyoo yüüzümde var şuan bi 5 6 tanee ondan çekmemeye gayret ediyorum olmuyoo en fazla 1 gün durabiliyorum diğer gün hemen boşalıyorum bi çare bulun 🙁

  • mehmet dedi ki:

   sevgili emre sen bu alışkanlığın için bi şey önericem namaz kıl allaha yönel tövbe istiğvar et bak o zamn bir daha yapıyormusun

   • bir dost dedi ki:

    Çok fazla tecrübemin olmamasıyla birlikte diyorum ki, tevbe ve istiğfar elbette bir başlangıç ve iyi bir adımdır ancak eğer ki mubtela olmussaniz profesyonel destek almanız yararlı olacaktır. Bu konuda Uzman doktorlara danismaniz daha hızlı yol almanızı sağlayabilir.

   • serdar dedi ki:

    mast. bir ihtiyaçtır ne tövbesi zinamı yaptı çocuk _?

   • Ali Agaoglu dedi ki:

    Gecen gün canım sıkıldı havuzlu villa satın alıp havuz partisi düzenledim 70 tane partner satın aldım ömür boyu benimler artık

  • rüter dedi ki:

   sen yalanci bi kizsin

  • Usta dedi ki:

   Senin yasında heryerinden sivilce cıkabilir. Sivilceleri bu olaya bağlarsan Piskolojin bozulur sonra. Rahat ol. Canın isteyince cek gitsin.

 164. amt07877 dedi ki:

  ben günde 2-3 defa yapıyorum her yaptımdan 7-8 saat sonra sivilce cıkıyor artık yapmamam lazm galiba

 165. Mehmet Ulu dedi ki:

  Durduk yerde niye 31 çekiyorsunuz veya mastürbasyon nefsinize hakim olun eğer illede yapcam diyosanız adabınca haftada 1 kez yapmak uygunmuş biraz hakim olun kendinize hem sonra alışkanlık yapar :/

 166. yok ismim dedi ki:

  Şuraya bak ya şu yorumlara bak ne biçim müslüman ülkeysek evlenmeyi zorlaştırıyolar ama karıları hayatımızın en ücra köşelerine sokuyolar TV de yarı çıplak kadınlar internetin heryerinden porno taşıyor evlilik için illa bol kazançlı bi iş istiyor aileler ondan sonra bu millet niye düzelmiyor nasıl düzelsin lan ? Toplumun en dibini oymuşsun hastalık yerleştirmişsin nasıl düzelsin bu toplum hayır amerikalı da değiliz ki nikahsiz ilişkiyi huy edinelim

 167. 31 i bırakmak dedi ki:

  (31 BIRAKMANIN YOLU) DİKKAT!!!!! Arkadaşlar ben 5sene haftada 3.4.5 kez 31 cektim 10 yaşımda her gün yapiyodum hic birakmadım şu an 15 yaşımdayım ve rahatlikla cekmeden durabiliyorum size bir taktik 31 bırakmak icin gidin 31 cekin gusul abdasti alın sonra kuran a el basarak 1 ay cekmiceginize yemin edin sonra cekmessiniz zaten kesin deneyin

 168. AĞAR dedi ki:

  ben günde iki defa yapıyorum ama çok zayıflıyorum özellikle yüz bölgem

  • Anonim dedi ki:

   Ben birakmak istiyorum fakat genede yapiyorum ama 2 3 haftada 1 felan onun haricinde 1 tane sivilcem var kilom gayet iyi hatta tombis biseyim boyum da uzun azalti. Beyler bayanlar azalta azalta birakcam inssallah bende eskiden 2 gunde bir cekerdim artik 2 3 haftada bir cekiyorum

  • Nilya dedi ki:

   Nasil zayifliyorsun anlayamiyorum ben gunde iki kez yapiyorum ve kendimden tiksiniyorum yemek yiyeymiyorum buna ragmen kilo aliyorum bende mi bi problem var acaba sendemi cozemedim

 169. . dedi ki:

  13yaşımdan beri(şimdiki yasim23) Hergün mutlaka bir kez yapıyorum ilerde kadınlar içinde erken boşalma gibi sorunlar yaratırmiBu Bana

  • Anonim dedi ki:

   yaratır hemde ben yasadm senın durumu bu yuzden sen onu haftada 1 dusur hatta we hatt 15 gunde 1 yap bayn partnerınle sıkıntı yasarsn.. we dıkkat et bızım turk erkeklerının nerdeyse tamamının bı tıp sorunu war o yuzden gec kalmısın artk yınede sen onu hafta da 1 dusurr…

  • Evet dedi ki:

   Yaratır bende yarattı :/

 170. kaya can dedi ki:

  Ben masturbasyon yaptıktan sonra midemin tam altında çok ağrı oluyo bırakmak istiyorum ancak 1 hafta dayanabiliyom ne yapcam be

 171. aaaa dedi ki:

  Bende günde bir defa yapıyorum bunu okuduktan sonra yapmıyacam sizce cocugum olmazmı be bide adetimde bozukluk var yapmasam düzelirmi yaşım 15

 172. fatih dedi ki:

  Adam gibi bilimsel biçimde anlatırken saçma salak dini muhabbetlere ne giriyorsunuz lan? Başlatmayın dininize de allahınıza da. Sığ kafalı cahiller.

  • Anonim dedi ki:

   Burasi müslüman bi ülke ve bundan bahsedilmesi gayet normal eğer İslami iyi anlamis olsaydin hakaret etmezdin begenmiyorsan git başka siteye

   • sfasdfasdf dedi ki:

    burası müslüman bir ülke değil. laik bir ülke. isteyen herkesin dinini yaşayabileceği bir ülke. müslüman ülke dediğin yerler mısır arabistan falan. bilmeden konuşma. biz laik değil müslüman olsaydık sonumuz suriye,yemen gibi olurdu. anladın?

    • Bilirkişi dedi ki:

     Cündanının arkasında dinin laik ülkede yaşıyor mu yazıyor yoksa islam mı? Öldüğün zamanda tanıdıklarına söyle laik bi imam kıldırsın cenaze namazını

     • hani benim recebim dedi ki:

      ğüzel kardeşim birazcık aklın varsa gidersin nufus müdürlüğüne dilekçe verirsin islam hanesini sildirir atalarının yaptığını taklit ederek ALLAH ı kandıramazsın vicdanın sesini dinle arayışa başla sorgula o zaman gerçek islam ı bulursun…ölmekten gerçekten kormuyor dunya malına tapmaamışsan sen gerçek bir müslumansındır…ha öncelikle aklını kullanan bir kul ol…sen öldüğünde hiçbir kimse seninle gelmeyecek o zaman aklını kullanda yüreğin varsa yalnız başına harekete geç…düşün,araştır,sorgula gerçeği bulursun

     • dfgdfghdfh dedi ki:

      çok doğru söyledin kardeşim

     • yalnız dedi ki:

      kapak buna denir helal

     • Fegfeg dedi ki:

      Masturbare den acilan konuyu dine ceviriyosunuz ben turkiyeye is icin geldim 2 yildir sizin kadar cahil ve kurnaz insanlar gormedim

    • ASDFGHJK dedi ki:

     :öyle bir gun gelıcektır kı gunes ısınlarının degdıgı her yerde islamıyet var olacak

    • Anonim dedi ki:

     merak oyle olcak zaten,uyumaya devam et

    • Brc dedi ki:

     Doğru söyledın türkiye müslüman bir ülke değil. Kimliğinin arkasında islam yazıyor diye müslüman olunmuyor, kadınlar çıplak erkekler fuhuş içki. hırsızlık katliam herşey var burası laik bir ülke Allah azze ve cellenin kanunları dışında kanunlar çıkartanların bizi Allahın kanunlarından beri tutmaya çalışanların yönettiği tağutt bir ülke kimse kendini kandırmasın.Hak ve batıl birbirinden ayrıldı ya muslumansındır yada kafir bı kalpte ıkı sevgı olamaz ve son olarakta ” Dinde zorlama yoktur isteyen bu dünyada pişer isteyen ahirette”!!!!

     • muwahhid dedi ki:

      Abla sen de bizdensin anladik da buralarda işin ne senij acaba onu anlamadim ben 🙂

     • Özlem dedi ki:

      Bende yapıyorum ama sonra pisman oluyorum utanıyorum yapmicam diyorum ama napcaz bilmiyom

     • Anonim dedi ki:

      Dedigine aynen katiliyorum t.c bir tagut devletidir

    • İbrahim dedi ki:

     Laik nedir bilmiyonuz bile laik devlet demek din ve devlet işlerinin ayrılması demek yani ELHAMDÜLLİLLAH MÜSLÜMANIZ 🙂

     • Ne mal insanlar var ya dedi ki:

      Laik ülke dediğinde dine karışılmaz din ve devlet işleri ayrılması demek anlamına gelmez bu.Ülke isterse din ile hareket eder ama hareket etmeyene hiçbirşey yapamaz.İsteyen istediği dinin mensubu ve savunucusu olabilir buna hükümette dahildir ancak diğer dinlere karışılmaz ve o dinlere alçaltıcı bir laf söylenmez dini cahillik olarak görmek sonradan görmelerin kendini bişey sanarak konuşmalarıdır.Bu bu konunun altına yazılacak bi yorum değildi ancak bu yorumun altına cuk da oturdu

   • Falan filan dedi ki:

    Bir ülkenin dini olmaz insanların dini olur onlarda seçmekte özgürdür! Fatih arkadaşımızı da insanların dinlerine saygı duymayı davet ediyorum kimse öyle başlıcam falan diye konuşamaz bu sadece islam için değil hiç bir dinin hiçbir yaratıcısı için böyle şeyler konuşmak hoş değil cahilik burdan gelir

    • Muhammed dedi ki:

     uyanın arkadaşlar dine saygı diyorsunuzda tek bir din vardır oda islam son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) dir son din islamdır bu dünyada herkezin müslüman olması gerekir elbette diğer peygamberlere yani Hz. İsa Hz. Musa Hz. Davut gibi kitap gönderilen peygamberlere saygımız var çünkü onlarada kitap inmiş ama belli yerlere islam ise tüm dünyaya gönderilmiş siz siz olun müslüman olun din seçmekte özgür diyorsunuzda tek din var oda islam diğerleri uydurma hrıstiyanlık eskiden vardı kötümüydü hayır hrıstiyanlıkda Allah tarafından yollandı yani Hz. İsa ya ama insanlar hrıstiyanlığı öyle bir şeye dönüştürdülerki haç işaretine tapmaya başladılar Allah da son din olarak tüm dünyaya islam ı yollamıştır din seçmekte özgürmü hayır değil islamı seçmek zorunda ama başka bir dinmi seçicek ahirettede cayır cayır yanar unutmayın bugünün yarınıda var.

  • Yusuf dedi ki:

   Her konudan ele almak lazım . Herkezin kendi seçimi kendi kararı var sen kimsenin dinine karışamazsın bende sana karışamam ve seni cehennemde kızgın lavlar bekliyor ALLAH senin kalbine mührü koymuşsa seni kimse olduğun durumdan kurtaramaz. Sadece ALLAH kurtarır.

   • kadir dedi ki:

    Müslüman değil yüzde 80 ni müslüman bir ülke sen yanlış biliyorsun arkadaşım. Burada her dinden inşan yaşıyor EE müslüman ülkeyse türk vatandaşı olan bir hristiyan İslam dinine geçmeli ozaman müslüman bir ülke olsaydı 🙂 biraz araştırın okuyun.müslüman bir ülke diye kakaliyanda siyasetçiler özellikle şuan basta duran cahillerde iste müslüman ülke burası diye gaza geliyo

  • BATMANLI dedi ki:

   La fatih(!) cahil sen ve senin gibi cahil denir git islam ve bilim ilişkisine bak öyle gel.sığ kafalı sensin admin dindar sanane be

  • Hasan Ellialtı dedi ki:

   Bu ateistleri anlamak mümkün değil. Her sözlerinde tanrıya ve dine hakaret eder, müslüman mahallesinde saylangoz satar, sonrada kendi aptal tanrısızlık inançlarına saygı beklerler. Ayrıca inancı cahillikle yaftalamakta cabası. Bize göre cahil olan tüm yaradılış delil ile dolu olduğu halde burnunun ucunu göremeyen sizin gibi leridir.

  • Anonim dedi ki:

   Ne kadar geri ve aptal olduğun burdan belli oluyor. Sen kendi işine geleni all kardeşim

  • ... dedi ki:

   lan fatih misin nesn nebicim konusuyon lan sen

  • SELÇUK dedi ki:

   FATİH SEN ÖRÜMCEK KAFALI BİR ADAMSIN… DİNİ OLMAYAN KÖR BİLİMLE NEYİ BULACAKSIN…

  • Adam dedi ki:

   Ne diyon lan

  • Anonim dedi ki:

   Kardeşim çoğunluğun müslüman bie ülke o mantıkla baksaydık 1 tane bile hristiyan oldugu zaman devlet modern kiliseler yapıcak neden yok o zaman

  • Anonim dedi ki:

   ALLAH BEALNI VERSİN

  • Anonim dedi ki:

   Dinsizler gibi ifade kullananan sensin.adın fatih ama çoktan fethedilmuşsin terbiyesiz cahil cocuk

  • hasan dedi ki:

   Tek din vardır oda islam diğer inançlar din değildir ve Allah bizleri ona ibadet edelim die yarattı unutma her canlı bi gün olucek ve hesaba konulcaz işte ozaman tövbe etcen ama nafile ebedi cehennem azap şuan zamanın varsa şehadeti getir

  • timsah58 dedi ki:

   Senin dilinle yazayim LAN fatih oserrfli isim senin gibi serrfsize yakışmamis senin neye inandığın veya inanmadigin benide kimseyide ilgilendirmez istersen karşına bir domuz al tap ona kimse karismaz karismaz sende kimsenin dininede dini degerlerinede hakaret etme hakkin yok bir eleştirin varsa adaba göre yazarsin böyle kendi karakterini anlstmaya gerek yok sen kendi inancina bak

  • sünnete hayır dedi ki:

   evet bu ülkede sünnet gibi (kuranda bile geçmeyen) saçma bir gelenek varken erken boşalmada penis üzerinde kıllanmada her gün asılmada halsizlik ve düzn bozukluğuda olur yabancılar neden rahat neden onların böyle bir sorunu yok çünki onları sakatlamıyolar onlar hatta bizden %30 daha çok zevk alıyolar evet çok güzel bir ülke burası

   • emirhan dedi ki:

    Kardeşim sünnetin faydalarını yazıcam ben sana böyle boş lakırdı yapma bidaha : Balanit Kserotika Obliterans hastalıgını önler. fimoz (penisin ereksiyon sonrası tamamen deri içerisine çekilememe hastalığı) önler.balanit (penis iltihabı), postit (ön deri iltihabı) ve bazı idrar yolu iltihaplarını önler.Dünya Sağlık Örgütünun destekledıgı arastırmada sunnetlı erkeklerın sunnetsız erkeklere gore %90 daha az penıs kanserı oldugu kanıtlanmıstır ve AIDS hastalıgının bulasma rıskını %90 azalttıgınıda söylemeliyim şimdi buradan ahkam kesme hadi yol al.

  • Anonim dedi ki:

   Allah in adini aqzina alma lan şerefsiz kafir

  • taner dedi ki:

   DİNİ ALLAHI KARIŞTIRMA GÜNAH

 173. kimse dedi ki:

  Bey

 174. Anonim dedi ki:

  mahvetti lan beni masturbasyon

 175. ali dedi ki:

  31 çekmek kadar güzel bisi yokkk

 176. oktay dedi ki:

  vallahi arkadaşlar günde 2 posta gidiyordum tabii porno filmlere bakarak kalkık duruyordu bazen saatlerce..bi gece banyo yaparken taş gibi kesildi penisim,yani inik hali taş gibi oldu ne olduğunu anlayamadım,acile gittim arabamla doktorlarda şaşırdı,ilk defa böyle bişey gördüm dediler,incelediler,bana kas gevşetici vurdular gönderdiler,31 i haftada 2 kez çekmeye başladım korkudan ve bir kere daha aynısı oldu bi gece,yine kas gevşetici vurdular..8 ay oldu daha olmadı ama hala korkuyorum yine olur diye…rezil olmak cabası..vallahi az masturbasyon yapın dibinden keserler sonra…ben ucuz yırttım

 177. babaniz dedi ki:

  Olum niye kendinizi kandiriyonuz lan pinidiyez 20-24 cm olsa nasturbasyon yapmaz kendinizi becerirdiniz bubukkadar hastalikli ruh olmaz ve en buyuk turk penisi 17 cm dir evlatlar

 178. Osman Batuhan Karaca dedi ki:

  Namaza baslayin, birakmaniza yardimci olur.Namaz vakitleri arasinda yapamiyorsunuz. Vicdanen rahatsiz oluyorsunuz. Yavas yavas nefese hakim oluyorsunuz.

 179. OH BE dedi ki:

  23 yasındayım ve 180 boyunda 65 kıloyum penısım 21 cm . ve gunde en az 4 5 kere masturbasyon yapıyorum dayanamıyorum sıgara gıbı bagımlılık yapıyor ama ıyı tarafı zararı yokmus:)

 180. TembelPenguen dedi ki:

  Allah aşkına napalım götümüze parmakmı sokalım abi. İnsan internette ister istemez meme görüyo dayanamıyo çekiyo abi napıyım ?

 181. Mahmut dedi ki:

  Nefret ediom böle yapmaktan Bırakmak istiom olmuo lütfen yardımcı olun lütfen 🙁 🙁 🙁

 182. Mahmut dedi ki:

  Bırakma Yolu Varmıdır Kendimden Utanıyorum Ne olur ŞU İşi bırakma yolları yokmu 🙁 🙁

 183. mete dedi ki:

  Kardeşlerim ALLAH ima cok sukur namaz kiliorum namaz kilarken secdeye gidiorum aklima kari kiz gelio ozaman bu illeti yapip azginliktan kurtuluyorum yani rahatlamak icin …
  Ama bunu haftada 20 kere yapanlar var kardesler bu illeti birakin cok gunahdir ve zararlidir …

 184. zero dedi ki:

  La zararlimi değilmi değilse 2 posta daha atacam birazdan :)))

 185. Ayça dedi ki:

  Arkadaşlar öncelikle yukarıda yazmış olan Adem bey in dediklerine harfiyen katılıyorum ve kendisini tebrik ediyorum. Bu hastalıktan pişman olup kurtulmak isteyenlere benim de bir kaç önerim olacak:
  1) Gözü haramdan koruyun. Bu hem erkek hem bayan için geçerli.
  2)Bir meşgale edinin. Hobi edinmek veya evcil hayvan beslemek olabilir. Hatta sosyal sorumluluk projelerine katılabileceğiniz gibi bir derneğe gönüllü üye olabilirsiniz. Hiç bişey yapamıyorsanız evde temizlik ve bulaşıkla hatta yemek yapmakla uğraşın. Yararlı herhangi bir alışkanlık zararlı alışkanlıktan kurtarır.
  3) Enfeksiyon veya sistit olmamaya çalışın. Bu, idrar kesesini sıkıştırır.Eğer sistit olduysanız da sık tuvalete gidip idrar torbanızı boşaltın.
  4) Sonuncu önerim ; oruç tutun. Insan zihnini oruçluyken daha çok kontrol edebiliyor. İnanın çok etkili. Denemesi bedava. Normalde bırakın öğün atlamayı atıştırmadığımızda bile açlık hissederken,yazın o uzun günlerinde nasıl da tahammül gücümüz artar. İşte bu inancın ve zihnin gücü. Beden zayıftır ama zihin kuvvetlidir. Oruç her daim sabrı arttırır. Oruç tutarak inşallah Allah’ ın affına mazhar oluruz.

  • isimsiz kisi dedi ki:

   güzel yorum tebrik ederim. oruç çok önemli malum önümüz ramazan bu ramamazan herkez birakmaya calissin gayret etsin en azindan azaltsin her yerinize oruç tutturun bu ramazan

 186. Anonim dedi ki:

  Azı karar çoğu zarar

  • Anonim dedi ki:

   Genelevleri kapat, aile kanunlarıyla evliliği yaşanmaz hale getir. Zinaya özgürlük ver. Sonra da mastırbasyonu yasakla..

 187. subu dedi ki:

  Çocuğunuz olmayabilir bu doğru belki ama günden 11 12 20 diyen bir kaç gerizekalı galiba insan değil.. Kendinizi tutmaya çalışın gerekirse duvarlara kafa atın bundan vazgeçin. Mastürbasyonu ergenliğimde bir kaç kez yaptım şuan 21 yaşındayım düzenli bir cinsel ilişkim var boyum 187 penisimin uzunluğu 24 cm. İleride kaliteli bir cinsel hayat yaşamak istiyorsanız yapmayın.

 188. ... dedi ki:

  Meraba ben 14 yaşındayım bir kere denemek istedim ve az da olsa yapıyorum bir aydır adet olmuyorum sizce bununla bir alakası varmıdır. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim…

  • Anonim dedi ki:

   Hayır sen yeni adet olmaya başlamışsındır ondan düzensizdir adetlerin ama düzelir ilerde…

 189. Yave dedi ki:

  ben 14 yaşındayım canım sıkıldıkça masturbasyon yapıyorum ama bunun zararını ve yararını bılmıyorum bı çok internet sitesi yazıyor ama ben biraz korkuyorum çünkü çocuğum olmaz ilerde diye hergün yapmıyorum canım sıkıldıkça falan bağımlısı olmadım ama çok korkuyorum ilerde çocuğum olmaz diye sizce bi zararı varmıdır iledeki ilişkilerime ?

 190. SAKARYALI dedi ki:

  Insanin elinde olan bisey gencler cavusu tokatlayin ama haftada bir kere oda erkeğiz sart toksitllerden arinalim diye ama dogru duymustum ben futbol alt yapisinda oynarken hocamiz demisti soyunma odasinda esprili bir dille banyoda fazla durmayin bacaklariniz çubuk gibi olur demisti yani gencler harbiden hocanin dedogi dogru zayiflatiyor ve halsizlestiroyor minimuma indirin unutmayin haftada bir kere sart temiz bir yasam icin ve sagliginiza diklat etmek icin bunlara uyarsaniz sizin kâriniza !!!!

 191. recep dedi ki:

  Beyler fıkıh kitaplarında okudum soyle ki mastürbasyon yapan kişi eli ile evlenmiş oluyor ve çok büyük günah Ama ama şartları var bekarsın ve zinaya gitmek üzeresiniz o zaman yap ben dayanamıyorum hikâyeleri boş kardeslerim insan dayanir soyle ki nasıl sigara bagimlilik yapiyor veya durumun internet bile bagimlilik yapıyor temel unsur su VÜCUT ROBOT GİBİ VÜCUDU NEYE ALIŞTIRIRSAN ONU SÜREKLİ İSTER. şehvet de öyle arkadaşlar deneyin ve bir müddet yapmayın göreceksiniz vücut gerekir istemiyor gerekirse rüyada oluyor daha detaylı anlatmak isterdim