Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

Sağlığa zararlı yiyecekler

Bu yazımızda genel olarak zararlı olduğunu bildiğimiz ancak çok sevdiğimiz için, vazgeçemediğimiz belirli yiyeceklerden söz etmek istiyoruz. Sağlığa zararlı yiyecekler denildiğinde akla gelen vazgeçilmez besinlerimiz nelermiş bir bakalım;xx

Cips ; Vazgeçilmez bir cips tutkunu iseniz ve hergün yemeden duramam diyorsanız, tükettiğiniz her paket cipste çay bardağı ile yağ içtiğinizi hayal edebilirsiniz. Cips’in zararları, kanserden alzheimere kadar yol açmaktadır. Aynı zamanda obeziteye davetiye çıkarmaktadır. Aman diyelim dikkatli tüketin.

Sosis ; Yapılan araştırmalar sonucunda, 10 yaşından küçük çocukların boğulma olaylarının %17’sinin sosisten kaynaklandığını biliyor muydunuz?

Ton balığı ; Makarnası, salatası, sandviçleri her ne kadar ağzımızı sulandırsa da, yeterliliğinden fazlaca tüketildiğinde sinir sistemi mekanizmasını olumsuz yönde etkileyerek bu başlangıcı, kalp rahatsızlıklarına kadar taşıyabiliyor.

Kabuklu Deniz Ürünleri ; Özellikle midye geliyordur aklınıza, midye başta olmak üzere diğer tüm kabuklu deniz ürünlerinin tüketimden önce özenle temizlenmesi gerekmektedir. Yeterli şekilde temizlenmeyen kabuklu deniz ürünleri sindirim sistemi ve bağırsak rahatsızlıklarına neden olmaktadır.

Pasta ; Kesinlikle inkar edemiyoruz, bizlerde tutkunuyuz..Hele de rengarenk, şekilden şekile yapılan albenili pastalar yok mu? Dayanılmaz bir çekiciliği olsa da, haftada en fazla 2 gün tüketmenizi öneriyoruz. Söz edilen 2 gün pastanın tamamı için geçerli değil tabiki, sadece bir dilimi için geçerli. Bizden söylemesi.. Şeker, yağ, un ile barışık bir bünyem var diyorsanız olacaklardan mesul değiliz.

Boyalı Şekerler ; Özellikle çocuklarımızı uzak tutmamız gereken en tehlikeli gıda maddelerini içerisinde barındırmaktadır. İçerisinde birçok zararlı kimyasal bulunduran bu şekerler diyabet, kalp, kanser, dolaşım sistemi, felç, ülser, romatizmal rahatsızlıklar, kemik erimesi gibi birçok başedilmesi zor hastalıklara yol açmaktadır. Üstelik diş problemleri ve kronik yorgunluk sendromu kaçınılmazdır.

Kahve ; Dişlerinizin sararmasından kalp krizine kadar tetikleme yapabilen kahve’yi tüketirken oldukça özen göstermeniz sağlığınıza sahip çıktığınızın bir göstergesi olacaktır.

Dondurma ; Hiçbir zaman vazgeçin diyemeyiz, sadece yediğiniz dondurmaların her zaman için taze olduğundan emin olmanızı tavsiye ediyoruz. Dondurma üretiminde kullanılan malzemeler kolayca bozulabildiğinden bağırsak rahatsızlıklarıne sebebiyet verebilmektedir.

Aklımıza gelen en belirgin gıdalardan kısaca bahsetmemizin nedeni, son zamanlarda bu tür ürünlerin insanlar üzerindeki olumsuz etkilerinin çoğalmış olmasıdır. Lütfen yukarıdaki ve belkide belirtmeyi atladığımız benze diğer gıda ürünlerinden sağlığınızı korumaya çalışınız.

Sağlıklı günler dileriz.

10 Cevap Sağlığa zararlı yiyecekler

 1. stardoll ailee51 diyor ki:

  tam istediğim şeyler değil ama yinede teşekkürler

 2. SAĞLIKLI ADAM diyor ki:

  hepsini yemeden dururum ama SOSİS ve PASTA`yı yemeden duramam 😀

 3. Anonim diyor ki:

  Sağlığınızı düşünüyorsanız yemeyin 😊😊😊

 4. Derya diyor ki:

  ton balığını görünce ağzım açık kaldı

 5. Anonim diyor ki:

  hll

 6. tuana diyor ki:

  naber

 7. Anonim diyor ki:

  Onu yeme bunu yeme o zaman ne yiyeceğim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.